Küçükkaya’dan İmamoğlu ve Yıldırım’a mal varlığı sorusu

Dün İsmail Küçükkaya'nın moderatörlüğünde gerçekleştirilen CHP ve AK Parti'nin İstanbul adaylarının katıldığı tarihi yayında adaylara mal varlıkları soruldu. Adaylar mal varlıkları konusunda 5 yılda bir beyan verdiklerini belirtti.
Takip et
Küçükkaya’dan İmamoğlu ve Yıldırım’a mal varlığı sorusu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

CHP ve AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu dün canlı yayında bir araya geldi. Moderatör İsmail Küçükkaya adaylara  mal varlığınızı açıklar mısınız sorusunu yöneltti. İki aday da mal varlıklarını düzenli olarak beyan ettiklerini dile getirirken halka beyan etme sözü verdiler.

HER YIL DÜZENLİ OLARAK BEYAN EDİLİYOR

Binali Yıldırım mal varlığı sorusu karşısında “Mal varlığı beyanında bulundurmak bizim keyfi, ihtiyarımızda değil. Mecbursunuz. Kamu adına hizmet görüyorsanız, memur dahi olsanız, mal varlığı beyanınız olacak. 16 yıldır mal varlığı beyanı veriyorum. Her sene değişiklik olursa yeniliyoruz. Kamuoyuna açıklama diye bir adet yok. Benim açımdan hiç farketmez. Ama herhangi bir dava konusu oldu mu malvarlığı mahkeme tarafından talep edilir, dosyaya konur. Benim açımdan bir sakıncası yok. Çocuklarımın mal varlığının zaten bir koruması falan yok. Onlar ticaretle uğraşıyorlar, onlarınki kamuya da açık. Herkes bakar. Bu konuda davalar da oldu. Birçok davalar kazanıldı. Biz hiçbir şekilde malvarlığımızı, geçmişimizle, yaptıklarımızla her zaman hesap verdik, bundan sonra da vermeye hazırız. Hem burada hem öbür tarafta.” açıklamarında bulundu.

“BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLDİKTEN SONRA BEYAN ETMİŞTİM”

CHP adayı İmamoğlu ise soruya “Sayın Yıldırım’ın açıkladığı kamu görevlisi olduğumuz için mal beyanımızı veriyoruz. Bende yaklaşık 5,5 yıldır veriyorum. Hatta büyükşehir belediye başkanı seçildikten sonra beyan etmiştim. Yeni bir siyasi dönem, ahlak, yeni bir süreç. Yeni nesil belediyecilik, şeffaflık katılımcılık. Milletvekili olmak, belediye başkanı olmak değil, bir kere meslek değil, görev yerine getiriyoruz. Erdemli, ahlaklı, süreci iyi yönetebilmek, insanlara hesap vermek noktasında dürüstlüğümüzü ortaya koymak adına bu önerinizi sayın Yıldırım gibi zevkle kabul ediyorum. Benimde eşim var, çocuklarım var, babam var. Bunun beyanında bulunmak, toplumun önünde bunun olması bunları çözüme kavuşturur diyorum” yanıtını verdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.