adplus-dvertising

İmamoğlu ve Mansur Yavaş, intihar Enes Kara için konuştu!

İntiharı ile bütün Türkiye’yi yasa boğan ve ölümünden önce çektiği videoda kaldığı yurtta yaşadıklarından söz eden Enes Kara için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da açıklama yaptı. Yavaş, açıklamasında “Çok üzgünüm Enes” ifadelerini kullanırken, İmamoğlu ise “Gençlerimize daha fazla destek olacağız, hiçbir genç kendini yalnız ve çaresiz hissetmeyecek” şeklinde konuştu.
Takip et
İmamoğlu ve Mansur Yavaş, intihar Enes Kara için konuştu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Enes Kara’nın bir binanın 7. katından atlayarak hayatına son vermesi, Türkiye’nin gündemine oturdu. 20 yaşındaki öğrenci, olaydan önce çektiği videoda kaldığı yurtta baskılara maruz kaldığını ve psikolojik olarak yorulduğunu belirtmişti.

“GELECEĞİMİZ KARANLIKTA KAYBOLMASIN”

Konu ile ilgili Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da sosyal medya hesapları aracılığıyla açıklama yaptı.

Yavaş, paylaşımında “Bu sene binlerce gencimizi konuk ettik, yıla on binlercesine kucak açacağız ki geleceğimiz karanlıkta hapsolmasın. Evlatlarımızı emanet ettiğimiz bütün kurumlar denetlenmeli, kamu yurt kaynaklarımız artırılmalı ki bir daha Enes’lerimizi kaybetmeyelim. Çok üzgünüm Enes…” ifadelerine yer verdi.

İmamoğlu ve Mansur Yavaş, intihar Enes Kara için konuştu!

“DAHA FAZLA DESTEK OLACAĞIZ”

İmamoğlu ise “Çocuklarımızı senelerce bazı vakıf, dernek, cemaat yurtlarına teslim ettiler. İBB tarihinde ilk defa üniversite yurtlarını bu yüzden hizmete açtık. Enes Kara’nın acı kaybına çok üzüldüm. Gençlerimize daha fazla destek olacağız, hiçbir genç kendini yalnız ve çaresiz hissetmeyecek.” açıklamasını yaptı.

İmamoğlu ve Mansur Yavaş, intihar Enes Kara için konuştu!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.