adplus-dvertising

İmamoğlu Talimatı Verdi! 100 Bin Öğrenci Burs Alacak

İBB tarafından şehit çocukları, yetim, öksüz ve engelli öğrenciler için bir defalık verilen 200 TL’lik eğitim yardımı İBB Başkanı İmamoğlu’nun talimatıyla yüzde 25 zamlanarak 250 TL’ye çıkarıldı.
Takip et
İmamoğlu Talimatı Verdi! 100 Bin Öğrenci Burs Alacak
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul Büyükşehir belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Eğitim Yardımı adı altında yer alan ilkokul, ortaokul, lise, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim gören çocuklar için verilen eğitim bursuna yüzde 25 zam yaptı. Şehit çocukları, yetim, öksüz ve engelli öğrencilere geçtiğimiz yıl verilen 200 liralık harçlık, bu yıl 250 liraya çıkarıldı. Bir seferlik verilen eğitim harçlığından bu yıl 100 bin öğrencinin faydalanacağı belirtildi.

İmamoğlu Talimatı Verdi! 100 Bin Öğrenci Burs Alacak

Öksüz, engelli, yetim ve şehit çocuklarının faydalanabileceği burs için Ekrem İmamoğlu talimat verdi ve İBB Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü okullarda çalışmalara başladı. 17 Eylül Salı günü itibariyle başlayacak olan başvurular, İBB Eğitim Yardımları Başvuruları Müdürlüğü’nün Edirnekapı ve Selimiye’deki ofislerinde yapılabilecek. Bu yıl 100 bin öğrencinin başvuru yapması bekleniyor.

ŞEHİT ÇOCUKLARI HER KOŞULDA ALABİLECEK

Öte yandan İBB, herhangi bir şehit çocuğunun özel okulda okuduğunu tespit etse bile, yardımı alabileceğini açıkladı. Bu kapsamda şehit çocukları istisnai tutuldu ve her koşulda eğitim harçlığını alabilecekler.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.