İmamoğlu: Hep Birlikte İstanbul’u Ayağa Kaldıracağız

Avrupa Alüminyum Yüzey İşlemesi Birliği Kongresi’nden konuşan Ekrem İmamoğlu, davetlilere İstanbul için belirlediği hedeflerini anlattı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu 19 yıl aradan sonra İstanbul’da gerçekleştirilen Avrupa Alüminyum Yüzey İşlemesi Birliği (ESTAL) Kongresi’nde konuşma yaptı. Açılış konuşmasını yapan ESTAL Başkanı Jose Almeida’dan sonra kürsüye çıkan İmamoğlu, konuşmasına davetlileri selamlayarak başladı. İmamoğlu davetlileri ‘Evreything will be alright’ (Her şey çok güzel olacak) diyerek selamladı.

DÜNYANIN EN BÜYÜK AÇIK HAVA MÜZELERİNDEN BİRİ

İmamoğlu İstanbul’un 8 bin 500 yıllık bir tarihe sahip olduğunu ve dünyada görülebilecek en güzel açık hava müzelerinden biri olduğunu belirtti. İstanbul’u dünyanın sayılı merkezlerinden biri haline getirmek istediklerini de vurgulayan İBB Başkanı, şu an İstanbul’un dünyada en çok ziyaret edilen sekizinci şehri olduğunu söyledi ve bu sıralamada üçüncü sıraya gelmek istediklerini ifade etti.

5 YIL İÇİNDE HERKESİN YAŞAMAKTAN MUTLU OLDUĞU BİR İSTANBUL

İstanbul için yapmak istediklerini anlatmaya devam eden İmamoğlu, İstanbul’u 5 yıl içerisinde herkesin yaşamaktan mutlu olduğu bir kente dönüştürmek istediklerini ve dünyaya en güzel, en kıymetli mesajları vermeye hazır olduklarını söyledi.

Türkiye’nin AB standartlarını benimseyen bir ülke olduğuna değinen İmamoğlu, Türkiye Avrupa’nın, Avrupa’da Türkiye’nin bir parçası dedi ve ” Gerçekten bu bütünün güçlü bir parçasıyız.” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı