İmamoğlu, Hedef Tahtasındaki CHP’li Başkanları Topa Tuttu

Kendi akrabalarını belediyelerde üst makamlara getiren CHP'li başkanları sert sözlerle eleştiren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Çok netiz, bizim o arkadaş bu yanlışı düzeltecek" ifadesini kullandı.
İmamoğlu, Hedef Tahtasındaki CHP’li Başkanları Topa Tuttu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

23 Haziran seçimlerinden sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Ekrem İmamoğlu, son günlerin popüler tartışma konularından birine dahil oldu. Bazı CHP’li başkanların yakın akrabalarını belediye kadrolarında üst makamlarda görevlendirmesine değinen İmamoğlu, sert açıklamalarda bulundu.

“BİZİM ARKADAŞ YANLIŞINI DÜZELTECEK”

Saraçhane’deki merkez binada gazetecilerin sorularını yanıtlayan İmamoğlu, bazı başkanların akrabalarının belediyelerde çalışmasıyla ilgili yöneltilen soruyu “Burası eş dost akraba yeri değil. Ben de aynı şeyi yapıyorsam, benim partim de hesap soracak. Kendi vicdanı da hesap soracak. Eee ama çok marifetli gitsin marifetini başka yerde göstersin. Çok netiz bu konuda. Taviz yok. Diğer taraf 100 yapıyor, bizim taraf 5 yapıyor. Yok öyle bir şey. 5 kişi de yapsa, bizim o arkadaş bu yanlışı düzeltecek” şeklinde yanıtladı.

KILIÇDAROĞLU DA ELEŞTİRMİŞTİ

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da tartışma yaratan konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Bunların hepsi düzelecek. Hepsi ama istisnasız. Belediye başkanlarının akrabalarının yönetici pozisyonuna getirilmesini doğru bulmuyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

TÜM GÖZLER PARTİDE

Hem İmamoğlu hem Kılıçdaroğlu tarafından sert sözlerle eleştirilen başkanlarla ilgili Cumhuriyet Halk Partisi’nin nasıl bir yol izleyeceği merak konusu oldu.

  • ekrem imamoğlu
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.