İmamoğlu, FSM’deki Yol Çalışması İçin Devreye Girdi

Geçtiğimiz hafta yapılan seçimlerde İBB Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, vatandaşı mağdur eden FSM’deki yol çalışması için devreye girdi.

FSM’deki yol çalışması iki günde İstanbul halkına hayatı zindan etti. Köprü geçişlerinde birçok kişi çalışma nedeniyle saatlerde trafikte bekliyor. 52 gün sürmesi beklenen çalışma hakkında ne diyeceği merak konusu olan İstanbul’un çiçeği burnunda Başkanı Ekrem İmamoğlu, yetkililerle görüşeceğini sözünü verdi.

Okulların kapanması ile bir nebze olsun rahatlayan İstanbul trafiği, FSM’deki asfalt çalışması nedeniyle işlerine gidip gelen vatandaşların hayatını kabusa çevirdi. Birçok kişi işine zamanında yetişemezken, çalışmanın 52 gün sürecek olması da can sıkıcı bir başka detay. Vatandaş sürenin çok uzun olduğundan dert yanarken konuyla ilgili yetkililer herhangi bir açıklama yapmış değil. İstanbul halkına zor zamanlar yaşatan çalışmayla ilgili mazbatasını alıp göreve başlayan çiçeği burnunda İBB Başkanı İmamoğlu’ndan dikkat çeken bir çıkış geldi.

TAVSİYELERDE BULUNACAK

Konuyu yakından takip ettiklerine ve vatandaşın mağduriyetinin farkında olduklarına dikkat çeken İmamoğlu, yetkililerle görüşüp birtakım tavsiyelerde bulunacaklarını vurguladı. Konuyu acil olarak gündemlerine alacaklarını ifade eden İmamoğlu, yapacakları önerilerin sorunların çözümüne katkı sunacaklarını belirtti. İmamoğlu, İstanbul’un bir başka önemli sorunu olan mülteci meselesi konusunda da gerekli çalışmalar için start verdiklerini söyledi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı