İmamoğlu, Ensar TÜRGEV ve TÜGVA Protokollerini Feshetti

Ekrem İmamoğlu, çok tartışılan Ensar, TÜRGEV ve TÜGVA ile ilgili talimatı verdi. Vakıfların protokolleri İBB tarafından feshedildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, birçok tartışmaya sebep olan vakıflar hakkında talimatını verdi. İBB, Ensar, TÜRGEV VE TÜGVA gibi vakıflarla olan protokoller feshedildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun talimatıyla, belediye ile protokkolleri feshedilen Ensar, TÜRGEV ve TÜGVA gibi vakıfların yönetim kademelerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çocukları da bulunuyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada söz konusu olan vakıflara, bütçeden 357 milyon 453 bin 952 lira harcandığının altı çizildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bazı vakıf ve derneklerle olan işbirlikleri, kamuoyunda tartışma konusu olmuştur. İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nun talimatıyla bir süre önce bu dernek ve vakıfların İBB ile olan çalışmaları üzerine inceleme başlatılmış ve incelemeler derinlemesine devam etmektedir. İncelemeler sırasında çok sayıda vakıfla, protokoller kapsamında veya şifahi görüşmeler yoluyla, yurt inşaatları, bina kiralama, bakım-onarım tadilatı, ulaşım-yeme-içme, proje, diğer yardımlar ve tefrişat gibi kalemlerde maddi işbirlikleri tespit edilmiştir. İlk incelemenin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi, aralarında Ensar Vakfı, TÜRGEV, Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, TÜGVA, Daru’l Fünun İlahiyat Vakfı, Hoca Ahmet Yesevi Vakfı bulunan vakıflarla arasındaki protokolü fesh etme kararı almış ve protokolleri iptal etmiştir.”

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı