İmamoğlu: Araçların Toplanması Kamu Zararı Değil

Bugün yaptığı konuşmada, okulların açıklaması ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yapacağı düzenlemeleri açıklayan Ekrem İmamoğlu, Yenikapı’da sergilediği ihtiyaç fazlası araçlar hakkında da açıklamalar yaptı.

İBB Başkanı İmamoğlu yaptığı açıklamada polemikten beslenen biri olmadığını belirterek, araçların hepsinin ihtiyaç fazlası olduğunu söyledi. Kamu zararı yaşanıp yaşanmadığı tartışmaları üzerinde de duran Başkan İmamoğlu, “Buraya toplanması kamu zararı falan da değildir. İlgili firmalar gelip araçları buradan alacak.” dedi.

GÜNCEL KONU FAKİRLİK

Açıklamalarına devam eden İmamoğlu, en güncel konunun fakirlik olduğunu dile getirerek, “Biz sosyal politikalarımızı, açlık sınırı altında geliri olan ailelerimize yardım ulaştıran bir dönemi başlatacağız. Kreş imalatlarımız başlıyor. Bu israfla hayatın önceliklerine, kadına, çocuğa, yoksulluğa dönük işlere ayıracağız. Kaynaklarımızı iyi kullanma konusunda çok titiz davranacağız. Bazı işler yapılmış ama yanlış yapılmış. Bazı yapıların yerine doğru işler yapılsaydı çok farklı eserler ortaya çıkardı. İstanbul’un kaynakları doğru yönetilmesi Türkiye’nin işini kolaylaştırır. Kıyafetle ilgili ihalemiz de aynı sayıda değil bakın, bir yıl sonra daha yüksek sayıda ürün almamıza rağmen 10 yerine 5 lira ödedik.” ifadelerine yer verdi.

İmamoğlu 6 aylık dönem sonrası topluma tasarruflarını ve hangi işlere öncelik verdiklerini göstereceğini söyledi ve “Dolayısıyla 31.12 tarihinde bu bahsettiğiniz süreçlere yönelik olarak somut açıklamalar yaparak, gerekirse ince detayları açıklayarak toplumu aydınlatacağız.” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı