adplus-dvertising

İmamoğlu AFAD Toplantısına Açıklık Getirdi

AFAD Toplantısına çağrılmadığını tekrar yineleyen İmamoğlu, sessiz kalmasının nedenini devlet terbiyesi olarak açıkladı.
Takip et
İmamoğlu AFAD Toplantısına Açıklık Getirdi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın başkanlığında İstanbul’da yapılan Türkiye Afet Müdahale Planı Toplantısı’na Ekrem İmamoğlu’nun çağrılmaması tartışma konularına neden oldu. En son Altaylı’nın köşesine taşıdığı olan ile ilgili bir açıklama daha yapan İmamoğlu, sessiz kalmasının nedenini devlet terbiyesi ve sürece olan saygısı olarak gösterirken, “Benim için öncelikli mesele deprem, gelin birlikte çözüm üretelim.” dedi.

İmamoğlu AFAD Toplantısına Açıklık Getirdi

“VALİLİK AÇIKLAMASI GERÇEĞİ YANSITMIYOR”

Valilik tarafından yapılan toplantıya çağrıldı açıklaması sonrası valiliği aradığını ve bu açıklamanın gerçeği yansıtmadığını söyleyerek çağrılmadığının altını çizen İBB Başkanı , “Konu ile ilgili sessizliğim devlet terbiyem ve sürece olan saygımdan dolayıdır.” ifadesini kullandı. Depremden 4 dakika sonra AKOM’a geçtiğini söylemek için valiyi aradığını da aktaran Ekrem İmamoğlu, 18.30’a kadar AKOM’da çalışmalarını yürüttüğünü vurguladı.

Bir gazetecinin, “Siz çağrılmadıysanız genel sekreter nasıl katıldı sorusuna da yanıt veren Başkan, “AFAD’ın 28 birim başkanı var. Bir gün önce ’28 birim başkanından yarın rapor alacağım, hesap soracağım’ diyen Cumhurbaşkanı Yardımcısı birim başkanlarını davet ediyor. Ben de genel sekreter yardımcımızın süreci takip etmesini istedim. 28 birim başkanından biri itfaiye daire başkanı, diğeri defin işleri başkanı.” açıklaması yaparak konuya açıklık getirdi.

İmamoğlu AFAD Toplantısına Açıklık Getirdi

“BİRLİKTE ÇÖZÜM ÜRETELİM”

Konuşmasında devlet yetkililerine de seslenen İmamoğlu, seçimin bittiğini ifade ederek artık bu tip durumların geride kaldığına değindi ve kendisi için depremin İstanbul’un en önemli meselesi olduğunu belirtti. Yetkililere enerjimizi buna yönelterek birlikte çözüm üretelim dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.