İmamın Sözleri, Kanalın Lisansını İptal Ettirdi!

İngiltere'de dini yayın yapan Peace TV isimli kanalın lisansı, eşcinseller ve sihirbazlar için kullanılan ifadeler nedeniyle iptal edildi.
İmamın Sözleri, Kanalın Lisansını İptal Ettirdi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İngiltere’de dini yayınlar yapan Peace TV isimli kanalda program yapan bir imam, eşcinsellerin domuzdan daha kötü olduğunu ve sihirbazların idam edilmesi gerektiğini savundu. Çok sayıda kişi tarafından televizyon üst kurumuna şikayet edilen program, kanalın da başını yaktı.

İngiltere, dini yayınlar yapan İslami kanalda eşcinseller ve sihirbazlar için kullanılan ifadeleri tartışma yarattı. Yaklaşık iki yıldır ülkede yayın yapan Peace TV’de izleyici ile buluşan bir imam, son programlarında eşcinselleri ve sihirbazları hedef aldı. Eşcinsellerin domuzdan daha kötü olduğunu belirten imam, sihirbazla için de “İdam edilmeleri gerekiyor” ifadelerini kullandı. İmamın bu sözleri kısa sürede ülke gündemine oturdu. Birçok İngiliz vatandaşı, televizyon üst kurulunu arayarak programı şikayet etti. Gelen şikayetleri değerlendiren kurul üyeleri, kanalda kullanılan ifadelerin toplumda büyük sıkıntı yaratacağına kanaat getirerek kanalın lisansını iptal etti.

SOSYAL MEDYADA ÖRGÜTLENDİLER

ABD’den yayın yaptığı belirlenen kanala ve program sunucusu imama dünyanın dört bir yanından tepki var. Birçok vatandaş, sosyal medyada örgütlenerek kanalın ABD tarafından da yasaklanmasını istedi. Konuyla ilgili kanal yönetimi henüz bir açıklama yapmadı. İslam dünyasına karşı sert tutumu ile dikkat çeken ABD Başkanı Trump’ın konu karşısında tutumunun ne olacağı herkes tarafından merak ediliyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.