İmamın dövdüğü müezzin hastanelik oldu! Kafasına 10 dikiş atıldı…

Amasya’da bir imam ve müezzin arasında kavga çıktı. Sabah namazı sonrası başlayan kavgada imam müezzini ağır şekilde darp etti. Başından yaralanan müezzinin kafasına 10 dikiş atıldı. Olay sonrası müezzin imamdan şikayetçi olurken Diyanet-Sen Amasya Şubesi Başkanı Mehmet Topal, müezzin ve imamı evinde ziyaret etti.
Takip et
İmamın dövdüğü müezzin hastanelik oldu! Kafasına 10 dikiş atıldı…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Amasya Bayazid Paşa Cami imamı Beytullah Savaş, aynı camide müezzin olarak çalışan Yavuz Selim Albayrak’ı cami içinde öldüresiye darp etti. Geçen hafta sabah namazı ardından gerçekleşen olay sonrası kafasına 10 dikiş atılan Albayrak’a 10 gün rapor verildi.

İMAM ILE ILGILI ADLİ VE İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Cumhuriyet’ten Mehmet Menekşe’nin haberine göre, İmam Savaş’ın Amasya merkezde bulunan Bayazid Paşa Cami’nde durmadığı, özel işleriyle ilgilendiği ve kavganın da bu yüzden çıktığı öne sürüldü. Darp edilen müezzin, imam ile ilgili şikâyetçi oldu. Müezzini öldüresiye darp eden ve Diyanet TV’de “Gençlerle camide” adlı programa da misafir olarak katıldığı söylenen imam Savaş ile ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldı.

İHBAR MAİLİ SOSYAL MEDYADA DÜŞTÜ

Olay ise Amasya Valiliği’ne M.Ş. adıyla gönderilen “ihbar” e-postasının sosyal medyada yer alması ile gün yüzüne çıktı. İhbarda “Caminin güvenlik kameralarından da anlaşılacağı gibi Beytullah Savaş, imam hatiplik görevinden çok özel işleriyle uğraşmaktadır. Cami cemaati de bundan çok şikâyetçidir. Çoğu zaman izin almadan görevini terk etmektedir. Lütfen bu olay da daha öncekiler gibi üzeri kapatılmasın” ifadeleri kullanıldı.

GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

Diyanet-Sen Amasya Şubesi Başkanı Mehmet Topal ise olayın kamuoyunda ve sosyal medyada duyulması üstüne yaptığı yazılı açıklamada iki ismi evlerinde ziyaret edip geçmiş olsun dilediklerini ve nasihat verdiklerini belirtti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.