adplus-dvertising

İlkokulda taciz iddiaları velileri kızdırdı! Okulu basıp Müdüre tepki gösterdiler…

Kartal’da bulunan bir ilkokulda 7 yaşındaki kız çocuğunun, bahçeye giren kimliği belirsiz bir kişi tarafından taciz edildiği öne sürüldü. Kız çocuğunun ailesi vaziyeti öğrenince soluğu polis merkezinde aldı. Okul önünde toplanan veliler, binanın güvenlik kamera görüntülerini izleyemediklerini belirterek olayın aydınlatılmasını istedi.
Takip et
İlkokulda taciz iddiaları velileri kızdırdı! Okulu basıp Müdüre tepki gösterdiler…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kartal‘da bulunan iköğretim okulunda geçen cuma günü iddiaya göre bahçeye giren kimliği belirsiz bir erkek, ikinci sınıfa giden 7 yaşındaki E.A adlı kız çocuğunun yanına yaklaştı. Şüpheli, önce kız çocuğunun saçını okşadı ve onu yanına çağırdı. Kız çocuğu ise korkarak zanlıdan uzaklaştıktan sonra vaziyeti öğretmenine anlattı.

Kızının davranışlarından şüphelenen Gönül A., yaşananları öğrendikten sonra Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği’ne giderek şikayetçi oldu. Gönül A. ve öbür öğrenci velileri ise bugün Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne giderek soruşturmayla alakalı bilgi aldı. Okulun güvenlik kamera görüntülerinin yönetim tarafından kendilerine gösterilmediğini belirten veliler, ilkokul önünde toplanarak okul müdürünü protesto etti.

“HANGİ VELİ DAYANIR BUNA”

7 yaşındaki kız çocuğunun annesi Gönül A., “Okulda cuma günü bir olay oldu. Benim kızım el tacizine uğradı. Akşam duyuyorum kızımdan bu şekilde bir olay olduğunu. Biri benim kızımı yanına çağırıyor Gel diyerek. Benim kızım istemeyince parmaklarıyla kızımı çağırıyor. Ben cumartesi günü okula geliyorum. Benden önce Zuhal öğretmenimiz geliyor vaziyeti anlatıyor. Müdür bey duymamış gibi davranıyor. Ben polis arkadaş ile içeri giriyorum. Bana kamerayı göstermiyor. Polis getirmeyin okula diyorlar. Hangi veli dayanır çocuğunun burada taciz görmesine. Neden veliyi aramıyor bunu işitince. Gel bu şekilde bir olay olmuş, öğretmen bize söyledi diyerek” şeklinde konuştu.

“BENDEN SONRA KAMERA SİSTEMLERİNİ DÜZELTTİRİYOR”

Olayın okulun içinde merdivenlerin olduğu yerde olduğunu belirten Gönül A., Bana ‘Kameralar bozuk’ diyor. Cumartesi geliyor kamera sistemlerini değiştiriyor, oynuyor kameralarla. Ben şikayetçiyim. Güvenliğin giysileri yok. Elini kolunu sallayan giriyor. Ben nereden bileyim adamın birisinin tekrar aynı şeyi yapmayacağını. Ben korku içinde yaşıyorum. Lütfen duyarlı olalım. Ben çocuğumu aldım karakola götürdüm, çocuk büroya. Çocuğum orada konuştu. Bana ‘Pazartesi gel kamera sistemine bakarız, o zaman kim olduğunu çıkarırız’ şeklinde konuştu. Ben bugün geldim neden göstermiyor. Benden sonra kameracı arkadaşları çağırıp kamera sistemlerini düzelttiriyorsun. Her şeyi kapatmaya çalışıyorsun. Kızımın ağzından laf aldım. ‘Anneciğim ne oldu olayı anlatır mısın’ dedim. Çocuğum bana, ‘Anneciğim korkma sakın, bir yaşlı amca geldi saçımı okşadı, yanıma yaklaştı gel’ diyerek. Sonra parmaklarıyla beni çağırdı’ şeklinde konuştu. Güvenliğin sertifikası yok diyerek konuştu.

İlkokulda taciz iddiaları velileri kızdırdı! Okulu basıp Müdüre tepki gösterdiler…

“ÇOCUKLARIN GÜVENLİĞİYLE İLGİLİ HİÇBİR TEDBİR ALINMIYOR”

Okul önüne gelen başka bir veli ise, “Kızım bu okulda okuyor. Gruptan mesajları gördüm. Bir çocuğun tacize uğradığını öğrendim. Gelip, ‘Neden bu ihmal oldu, kamera görüntüleri nerede’ dedim. Kamera görüntüsü diyerek bir şey yok. Güvenlik yerinde değil, tamamen ihmal var burada. Okulla ilgili devletin her türlü yardımı yapmış olmasına karşın velilerden para istiyorlar devamlı. Ama çocukların güvenliğiyle alakalı hiçbir önlem alınmıyor. Biz çocuklarımızın okulda güvende olduklarını bilmeyeceksek okula nasıl gönderebiliriz. 7 yaşındaki küçücük bir çocuk korkarak tedirgin olarak polise ifade vermek mecburiyetinde kalıyor. Şuanda o çocuğun pedagojik bir süreçten geçip destek alması gerekecek” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.