İlkokul Öğretmeni İlk Derse Sarhoş Geldi

Hatay’ın İskenderun İlçesi’nde, bir ilkokulda öğretmenlik yapan ve 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ilk gününde okula sarhoş gelen M.T. isimli öğretmen velilerin şikayeti üzerine açığa alındı. Öğretmenin sınıfta konuşma zorluğu çektiği ve denge problemi yaşadığı ifade edildi.

Hatay’ın İskenderun İlçesi’nde bir ilköğretim okulunda öğretmenlik yapan M.T. isimli şahıs, 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ilk gününde okula sarhoş geldi. Sınıfa sarhoş giren ve konuşamayan öğretmen, velilerin tepkisiyle karşılaştı. Okul müdürüne ve polise şikayet edilen öğretmen açığa alındı.

VELİLER TEDİRGİN OLDU

Okulun ilk günü olması dolayısıyla velilerin okula yeni başlayan küçük çocuklarıyla birlikte okula gelmeleri, sarhoş öğretmen olayının medyaya yansımasına zemin hazırladı. Sarhoş öğretmeni, okula henüz başlayan 6-7 yaşındaki çocuklarının sınıfında gören veliler, durumu hemen müdüre götürdü. Bazı veliler ise olayın suç olduğunu düşündükleri için polisi aradılar.

Okula gelen polislerin ısrarlarına rağmen sınıftan çıkmamakta ısrarlı olan öğretmen M.T., sonunda sınıftan çıkarıldı. Veliler ise çocuklarını bu öğretmene teslim etmeyeceklerini ve başka öğretmen istediklerini söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açığa alınan öğretmen, adli ve idari soruşturmadan geçirilecek. Mağdur olan sınıfa ise yeni öğretmen atanacağı açıklandı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı