adplus-dvertising

İlker Kaleli The Serpent dizisinde hangi rolde? The Serpent konusu ve oyuncuları

The Serpent Netflix platformunda izleyiciyle buluşan yapım Jenna Coleman'ın başrollerden biri olduğu; sarsıcı ve gerçek olaylardan esinlenen dizinin hikâyesi; acımasız katil Charles Sobhraj'ın 1970'lerde Güneydoğu Asya'da "Hippi Yolu"nu keşfe çıkan gezginleri kendine av olarak seçmesi ekseninde gelişen olayları konu ediniyor. Peki, İlker Kaleli'nin de Rol Aldığı The Serpent oyuncuları kimdir?
Takip et
İlker Kaleli The Serpent dizisinde hangi rolde? The Serpent konusu ve oyuncuları
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Netfix’te yayınlanan ve son zamanlarda oldukça büyük ses getiren ‘The Serpent’ dünyanın her bir köşesindeki seyirci kitlesi tarafından büyük beğeni topluyor.

The Serpent oyuncuları kimdir sorusu son günlerde pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Kadrosunda yer alan başarılı oyuncu İlker Kaleli’nin yer alması da hayranlarını heyecanlandırdı.

Peki, The Serpent oyuncuları kimdir? İşte, The Serpent oyuncuları kimdir sorusunun detaylı yanıtı…

İlker Kaleli The Serpent dizisinde hangi rolde? The Serpent konusu ve oyuncuları

The Serpent Nerede Çekiliyor?

The Serpent’in çekimleri Mart 2020 dönemine kadar çoğunlukla Tayland’ın başkenti Bangkok’ta ve Prachuap Khiri Khan’daki tatil kasabası Hua Hin’de gerçekleştirildi.

COVID-19 pandemisi nedeniyle ara verildikten sonra Ağustos 2020’de Hertfordshire’de yeniden başlayan prodüksiyon sonrasında çekilen sahneler senaryoda küçük değişiklikler yapılarak Tayland’daki mevcut çekimler ile sorunsuz bir biçimde harmanlandı.

Çeşitli televizyon ve radyo röportajlarında bulunan Jenna Coleman’a göre hikayede Delhi, Katmandu, Afganistan , Paris,  Hindistan, Fransa ve farklı yerlerde geçen sahneler, mevcut pandemi ortamı nedeniyle İngiltere’de çekildi.

İlker Kaleli The Serpent dizisinde hangi rolde? The Serpent konusu ve oyuncuları

The Serpent hangi kanalda yayınlanıyor?

BBC One ekranlarında 01 Ocak – 14 Şubat 2021 tarihleri arasında yayınlanan ve Netflix ile dünya genelindeki dizi severlerle buluşmaya başlayan The Serpent’in süreleri 55 ile 59 dakika arasında değişen sezonu 8 bölümden oluşuyor.

İlker Kaleli The Serpent dizisinde hangi rolde? The Serpent konusu ve oyuncuları

The Serpent konusu nedir?

1970’lerin ortalarında geçen hikaye, Avrasya kökenli, Avrupa ve Asya kökenli bir seri katil olan Charles Sobhraj’ın , hippi yolu boyunca Bangkok, Tayland’da seyahat eden gezginleri, özellikle de genç sırt çantalı gezginleri uyuşturup soymasını anlatıyor. Kurbanlarının pasaportlarını ve kimliklerini dünyayı dolaşmak için çalarak, kız arkadaşı Marie-Andrée Leclerc ile birlikte çalıntı mücevherler satar. Charles Sobhraj, Hollandalı bir diplomat olan Herman Knippenberg’in Hollandalı turistlerin öldürülmesini soruşturmaya başlaması ve Sobhraj’a yol açan ipuçlarını ortaya çıkarmasıyla suçlarının zirvesindedir.

İlker Kaleli The Serpent dizisinde hangi rolde? The Serpent konusu ve oyuncuları

Dizinin konusu, The Serpent, 1970’li yıllarda Güneydoğu Asya’da Batılı turistlerin peşine düşen bir seri katilin hikayesini konu ediyor. Charles Sobhraj, Güneydoğu Asya’daki çeşitli ülkelere seyahat eden 20 gezginin cinayetinin sorumlusudur. Dünyanın farklı kıtalarında hakkında arama emri çıkarılan Sobhraj’ın yakalanma öyküsünün anlatıldığı dizide, Charles Sobhraj’ı Tahar Rahim canlandırıyor. Asya kıtası boyunca genç kadın gezginleri avlayıp öldürmekle suçlanan Charles Sobhraj’ın hikayesini anlatıyor. 1975 ve 1976’da Hindistan, Tayland ve Nepal’in ‘Hippi Yolu’nda genç batılı gezginlerin faili meçhul cinayetlerinin baş zanlısı olan Sobhraj, üç farklı kıtada tutuklama emri ile Interpol’ün en çok aranan adamlarından biri olmuştu.

The Serpent Dizisi Hakkında- IMDb Puanı

1 Ocak 2021‘de yayınlanan BBC one tarafından yayınlanan 2021 yapımı İngiliz dizisidir.

Toplam 8 bölümden oluşan dizi, suç drama türünde yer alıyor.

Her bölümün uzunluğu ortalama 55-58 dakika arasında değişiyor.

Birleşik Krallık yapımı olan dizi Bangkok ve Londra’da çekildi. Tayland esintilerinin de yer aldığı yapım BBC’nin yanı sıra Netflix tarafından da yayınlanacak.

Dizinin senaryosunu ‘Ripper Street’ten tanıdığımız Richard Warlow ve ‘Dorian Gray’ (2009) ile ‘Peaky Blinders’ gibi yapımlardan tanıdığımız Toby Finlay kaleme almış.

İlker Kaleli The Serpent dizisinde hangi rolde? The Serpent konusu ve oyuncuları

Kısa bir süre içinde IMDb listesine 7.7 gibi yüksek bir oranla giriş yapan The Serpent’in detaylarını izleyenler ya da izlemeyi düşünenler merak etti.

‘The Serpent’ın prodüksiyon süreci Ağustos 2019’da başlamış ancak Koronavirüs pandemisinden dolayı Mart 2020’de durması gerekmiş.

Koronavirüs pandemisinin dışında ekip, Bangkok’daki hava şartlarından dolayı fazlasıyla zorlanmış. Hatta bazı sahnelerin 3-4 tekrar yapıldığı söyleniyor.

 Charles Sobhraj kimdir?

Hatchand Bhaonani Gurumukh Charles Sobhraj; Fransız bir hırsız, dolandırıcı ve seri katildir. Sobhraj, 1970’lerde Güneydoğu Asya’nın Hippi Yolu boyunca Batılı turistleri öldürdü. En çok kurbanlarının kıyafetleri nedeniyle Bikini Katili, kurnazca aldatmacası ve kaçışından dolayı Ayrılan Katil ve Yılan (the serpent) olarak biliniyordu. Daha sonra yakalansa da hayatı hakkında yapılan röportajlardan hep ücret aldı ve cinayetlerle ilgili soruları üstü kapalı cevapladı. Buna rağmen bir yayından 5 milyon dolar aldığı öne sürüldü. Kötü şöhreti sayesinde de kendine servet edindiği düşünülüyor.

İlker Kaleli The Serpent dizisinde hangi rolde? The Serpent konusu ve oyuncuları

The Serpent dizisinde İlker Kaleli kimi canlandırdı?

Fox TV’de yayınlanan Öğretmen dizisi 9. bölümde final yaparak seyirciye veda eden 36 yaşındaki başarılı oyuncu İlker Kaleli, yeni projesiyle yurtdışına açıldı.

İlker Kaleli The Serpent dizisinde hangi rolde? The Serpent konusu ve oyuncuları

BBC ve Netflix işbirliğinde hazırlanan ‘The Serpent’ dizisinin kadrosuna dahil oldu.

Vietnam asıllı bir Fransız olan seri katil Charles Sobhraj’ın sıradışı hikayesini anlatan mini dizide ‘Vitali Hakim’ adlı bir Türk turisti oynayan İlker Kaleli’nin sahneleri ortaya çıktı.

Ayrıca kendisi ‘The Serpent’ta tarihte gerçekten yaşamış bir karakteri canlandırıyor.

İlker Kaleli The Serpent dizisinde hangi rolde? The Serpent konusu ve oyuncuları

İlker Kaleli, The Serpent dizisinde ‘Vitali Hakim’ adlı bir Türk turisti canlandırdı. Oyuncunun, Charles Sobhraj’ın sevgilisini canlandıran Jenna Coleman’la dans sahneleri de dikkat çekti.

Kaleli, 70’lere özgü kıyafeti, tespih kolyesi ve uzun saçlarıyla dizinin özellikle ikinci bölümüne damgasını vuruyor.

İlker Kaleli The Serpent dizisinde hangi rolde? The Serpent konusu ve oyuncuları

The Serpent Yorum Nasıl, Beğenildi mi?

Dizi hakkında insanlar ne düşünüyormuş hep birlikte bakalım..

İşteee beklediğimiz haber! İlker Kaleli olduktan sonra izlenmez mi ya gurur duyuyorum gurur..

tavsiye ederim aşırı iyi bir diziydi

Güzel bir dizi izledim beğendim ayrıca dizide anlatılan kişinin hala yaşıyor olması da şaşırtıcı bir şans verin derim. Jenna Coleman için bile izlenir.

İlk 2 bölümünde İLKER KALELİ NAMIDİYER POYRAZ KARAYEL OYNUYOR

İlker Kaleli var izlenmez mi?

İlker Kaleli The Serpent dizisinde hangi rolde? The Serpent konusu ve oyuncuları İlker Kaleli The Serpent dizisinde hangi rolde? The Serpent konusu ve oyuncuları İlker Kaleli The Serpent dizisinde hangi rolde? The Serpent konusu ve oyuncuları

The Serpent oyuncuları ve karakterleri (Cast)

İlker Kaleli The Serpent dizisinde hangi rolde? The Serpent konusu ve oyuncuları İlker Kaleli The Serpent dizisinde hangi rolde? The Serpent konusu ve oyuncuları

Dizinin oyuncu kadrosunda Tahar Rahim, Jenna Coleman, Billy Howle, Ellie Bamber, Amesh Edireweera, Tim McInnerny ve Chicha Amatayakul gibi isimler yer alıyor.

Tahar Rahim – Charles Sobhraj

Jenna Coleman – Marie-Andrée Leclerc

Billy Howle – Herman Knippenberg

Ellie Bamber – Angela Knippenberg (later Angela Kane)

Amesh Edireweera – Ajay Chowdhury

Tim McInnerny – Paul Siemons

Chicha Amatayakul – Suda Romyen

Sahajak Boonthanakit – Major General Janthisan

İlker Kaleli – Vitali Hakim

Adam Rothenberg – Gilbert Redland

Mathilde Warnier – Nadine Gires

Supadej ‘Kenneth’ Wongwatanaphan – Yotin

Ellie de Lange – Helena Dekker

James Gerard a- Jules Dupont

Apasiri Kulthanan – Lawana

William Brand – Ambassador van Dongen

Chotika Sintuboonkul – Kannika

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.