İlk uzay oteli 2027’de açılıyor!

ABD’de faaliyet gösteren The Gateway Vakfı’na bağlı Orbital Assembly Corporation (OAC) tarafından geliştirilen Voyager İstasyonu’na kurulacak otel, ilk müşterilerini 2027’de ağırlayacağı açıklandı.
Takip et
İlk uzay oteli 2027’de açılıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Dünyanın alçak yörüngesinde yer alacak otelin inşaası heyecan uyandırdı. Uzayda konaklama hakkında yeni gelişme meydana geldi. Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) faaliyet gösteren The Gateway Vakfı’na bağlı Orbital Assembly Corporation (OAC) tarafından geliştirilen Voyager İstasyonu’na inşa edilecek olan otel, ilk müşterilerini 2027 senesinde ağırlayağı duyuruldu.

İlk uzay oteli 2027’de açılıyor!

400 kişi kapasiteli otelin içerisinde birden fazla restoranın yanı sıra sinema, spor salonu, bar ve spa da yer alacak. 2027’de açılacak olan projenin inşaası 2025 senesinde başlanacak.

İlk uzay oteli 2027’de açılıyor!

Otelin bazı kapsüllerinin uzay incelemeleri için Amerikan Uzay ve Havacılık Ajansı’na (NASA) ve Avrupa Uzay Ajansı’na (ESA) satılabileceği de düşünülüyor.

İlk uzay oteli 2027’de açılıyor!

Otelin maliyeti ve gecelik konaklama ücretine dair bilgi paylaşılmazken, proje Alman fizikçi Wernher von Braun, tarafından önerildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.