İlk Tesla bebeği otomatik pilotta araç içinde doğdu! Dünyada bir ilk…

ABD'de doğuma yetişmeye çalışan anne otomatik pilota aldığı Tesla aracında doğum yaptı. Bu sayede dünyada bir ilk gerçekleşti ve doğa bebek Tesla ile üne kavuştu.
Takip et
İlk Tesla bebeği otomatik pilotta araç içinde doğdu! Dünyada bir ilk…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Dünyanın ilk ‘Tesla’ bebeği olduğuna inanılan çocuk ABD’nin Philadelphia kentinde hastaneye yetişmeye çalışırken otomobil oto pilotta kendi kendine giderken doğdu.

34 yaşındaki Keating Sherry, eşi 33 yaşındaki Yiran’ı hastaneye doğuma yetiştirmeye çalışırken fazla zamanları kalmadığını anlayınca hemen bir karar vermek mecburiyetinde kaldı. Esasında Yiran’ın sancıları önceki gece başlamıştı ama kadın daha vakti olduğunu düşünerek hastaneye sabah gidip doğurabileceğini düşünüyordu.

Eşine “Günü geldi ama o kadar çabuk doğurabileceğimi zannetmiyorum” diyen Yiran 3 yaşındaki oğullarını okula bırakmak için otomobile çocuk koltuğuna yerleştirdi ve yola çıktılar.

Fakat kadının sancıları giderek şiddetlendi ve dayanılmaz hale geldi. Keating Sherry karısını doğuma yetiştirmek için hemen rotayı hastaneye çevirdi. Normal trafikte yol 20 dakika sürüyordu. Yiran ise bütün bunlar olurken dayanılmaz sancılarıyla ön koltuğun önündeki boşluğa uzanmıştı.

İlk Tesla bebeği otomatik pilotta araç içinde doğdu! Dünyada bir ilk…

Sherry ailesi aralarına yeni katılan bebekleriyle

Ama Sherry ailesi trafiğe takıldı ve Yiran’ın kasılmaları hızla arttı ve trafiğin zar zor ilerlemesiyle çift hastaneye zamanında yetişemeyeceklerini anladı. Bunun üstüne Keating Sherry, navigasyon sistemini 20 dakika uzaklıktaki hastaneye ayarladıktan sonra aracı otomatik pilot moduna geçirdi.

Bir eliyle direksiyonu tutan bir eliyle de eşine yardım etmeye çalışan müstakbel baba Tesla’nın navigasyon ve oto pilot konusundaki başarısına inanmıştı. Aradan dakikalar geçince eşi Yiran’ın “Aman Tanrım, Keating. O dışarıda.” dediğini duydu.

Böylece dünyanın ilk ‘Tesla’ bebeği araba oto pilotta hastaneye varmak üzereyken aracın içinde dünyaya merhaba demiş oldu.

Şanslı çift hastanenin önünden geçen bir çocuk doktoruna rastladılar ve doktor bebeğin göbek bağını keserek lüzumlu müdahaleleri oracıkta yaptı.

İlk Tesla bebeği otomatik pilotta araç içinde doğdu! Dünyada bir ilk…

Hastaneye kaldırılan anne ve bebeğe hastanede, “Tesla bebeği” lakabı verildi. Minik kıza, Tesla’nın kurucusu Elon Musk’ın annesi Maeve Musk’ın isimi verildi. Tesla bebeğe Maeve Lily ismini verdiklerini belirten Sherry, “Bu kadar harika bir otopilot tasarımı yaptıkları için Tesla’nın dahi mühendislerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.