adplus-dvertising

İlk evim konut kredisi nasıl alınır? Düşük konut kredisi şartları!

Düşük faizli konut kredisi desteğinde kullanım koşulları belli oldu. Konuya ilişkin kamu bankalarına konut kredisinden kimlerin, nasıl yararlanabileceği konusunda ayrıntılar iletildi. 0,99 faizli kredi kullanmak isteyen vatandaşların bu kampanyadan yalnızca 1 defa faydalanabileceği ve kredi taksit süresinin azami 120 ay olacağı kaydedildi.
Takip et
İlk evim konut kredisi nasıl alınır? Düşük konut kredisi şartları!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Düşük faizli kredi ile ev almak isteyen vatandaşlar için kolaylık sağlayacak yeni destek paketini Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine ardından açıkladı. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin ayrıntılarını duyurduğu yeni konut destek paketinde, kamu bankaları üstünden 10 sene vade ile yüzde 1’in altında faizle geri ödeme imkânı sağlanıyor.

İlk Evim Konut Kredisi ve Genişletilmiş Konut Kredisi paketine ilişkin yasal düzenleme çalışmaları devam ederken, alakalı kamu bankaları, ürünlerin nasıl kullandırılacağını banka personeli ile paylaştı.

DÜNYA’nın edindiği bilgiye göre kredi kullandırma koşulları şu şekilde:

İLK EVİM KONUT KREDİSİ

İlk evim konut kredisi nasıl alınır? Düşük konut kredisi şartları!Konutun ekspertiz değeri azami 2.000.000 TL olacak. Yalnızca sıfır konutlar için müracaat alınacak olup, sıfır konuta ilişkin mevcut kriterler geçerli.İlk evim konut kredisi nasıl alınır? Düşük konut kredisi şartları!Müşterinin, eşinin yahut aynı hanede ikamet eden çocuğunun, hepsi kendi üstünde konut/daire/mesken niteliğinde gayrimenkulünün bulunmaması gerek. Hali hazırdaki hisseli sahiplikler ürün kullandırımına engel olmamakla beraber, sayılan bu kişilerin hisselerinin toplamı %100’e ulaşıyorsa ürün kullandırılmayacak.İlk evim konut kredisi nasıl alınır? Düşük konut kredisi şartları!Müşterinin, eşinin yahut aynı hanede ikamet eden çocuğunun, daha önce söylenen özellikte bir gayrimenkul sahibi olup da sonradan satmış olması İlk Evim Konut kredisine başvurması engel değil.İlk evim konut kredisi nasıl alınır? Düşük konut kredisi şartları!Müşteri ve/yahut eşi alakalı ürünü yalnızca 1 defa kullanabilir.İlk evim konut kredisi nasıl alınır? Düşük konut kredisi şartları!Ürün faiz oranı aylık %0,99 olacaktır.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.