adplus-dvertising

İlk defa koyulacak olan Eskişehir-İstanbul seferinden vatandaş mutlu

Eskişehir-İstanbul arası hızlı tren seferlerinin başlayacağının duyurulmasının sonrasında vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirdi.
Takip et
İlk defa koyulacak olan Eskişehir-İstanbul seferinden vatandaş mutlu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Hızlı tren seferleri 10 Eylül’den tarihinden itibaren 44’ten 56’ya çıkarılacak. Eskişehir- İstanbul arasına da ilk kez sefer konulacak. Sabah saat 06.00’da Eskişehir’den İstanbul’a, akşam saat 20.40’ta İstanbul’dan Eskişehir’e hızlı tren seferleri olacak.

Vatandaş memnun

Tren seferlerinin başlayacak olmasından İstanbul’a bilet bulmakta zorlanan Eskişehirliler memnuniyetlerini dile getirdiler. Hem maddi açıdan hem de zamandan tasarruf etmek için ulaşım aracı olarak hızlı treni kullanan vatandaşlar, seferlerin sıklaşmasıyla beraber daha kolay yolculuk edebileceklerini belirttiler. Eskişehir’den, İstanbul’a sık sık Fenerbahçe maçı için gittiğini belirten Sadri Akın Çaprak, yeni seferle beraber daha rahat yolculuk yapabileceğini ifade etti. Vatandaş için iyi olduğunu vurgulayan Çaprak, “Ben Fenerbahçeliyim. Maç günleri işten çıkar çıkmaz Kadıköy’e gitmek istiyorum. Gidiş bulup dönüş bulamadığımda sıkıntı oluyor. Seferler arttırılmadan önce en az iki hafta öncesinden yer ayırttırıyorduk. Bu kararla beraber bu problem kalkabilir” diyerek konuştu.

İlk defa koyulacak olan Eskişehir-İstanbul seferinden vatandaş mutlu

“Seferlerin arttırılması biz emekliler için iyi olur”

Özel aracıyla seyahat ettiğinde daha çok masraf yaptığını söyleyen Etem Özbayır, hızlı tren kullanmanın tasarruflu olduğunu söyledi. Yurtdışından oğlu geldiğinde İstanbul’dan gelmekte zorlandığını belirten Özbayır, “Memnun oluruz, bizim için ne kadar hızlı olursa o kadar iyi. Seferlerin arttırılması biz emekliler için iyi olur. Ben aracımla gelsem 2 bin lira yakar. Yurtdışından oğlum geldi, İstanbul’a gezmeye gideceklerdi gidiş bileti buldu ama dönüş bulamadı mecburen uçakla dönmek mecburiyetinde kaldı” şeklinde konuştu.

“Hem öğrenci için hem de vatandaş için güzel bir karar”

Hızlı tren dışında ulaşım aracı kullandığında masraflı olduğunu dile getiren öğrenci Ahmet Faruk Kurt, hem Eskişehir’de yaşayan öğrenciler için hem de vatandaş için doğru bir karar olduğunu belirtti. Bilet bulamadığı için “Business” klastan almak mecburiyetinde kaldığını söyleyen Kurt, “İstanbul değil en basit Konya’ya bile bilet bulmakta zorlanıyorum. Öğrenci olduğum halde “Business’ta” gitmek mecburiyetinde kalıyorum. Bu da beni ekonomik olarak zorluyor. Hem öğrenci için hem de vatandaş için güzel bir karar” diyerek konuştu.

İlk defa koyulacak olan Eskişehir-İstanbul seferinden vatandaş mutlu

Hızlı tren ile yolculuk etmenin zaman tasarrufu açısından da iyi olduğunu ve 2 buçuk saatte İstanbul’a gidildiğini vurgulayan Fatih Akın ise, “Otobüsle yahut şahsi araçla yolculuk etmektense hızlı tren daha avantajlı. İki buçuk saatte İstanbul’da oluyorsun. İstanbul’daki evimde tren istasyonuna çok yakın. Benim içinde güzel bir karar. Bu karar yoğunluğu azaltır” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.