adplus-dvertising

İlk defa konut sahibi olacaklara yüzde 0,99 faizli konut kredisi sağlanacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de bir araya gelen Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ana gündem maddeleri Suriyeli sığınmacılar, ekonomik gelişmeler ve fahiş fiyat artışlarına karşı alınacak önlemler olan toplantı sonrası açıklamalarda bulunuyor.
Takip et
İlk defa konut sahibi olacaklara yüzde 0,99 faizli konut kredisi sağlanacak
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 1

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de bir araya gelen Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. “Konut almak isteyen ve konut yapan firmalarımızla ilgili müjdemiz var” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İlk defa konut sahibi olacaklara 2 milyon liraya kadar birinci el satın almalar için 10 yıla kadar vadeli, aylık yüzde 0,99 faizli konut kredisi sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.

İlk defa konut sahibi olacaklara yüzde 0,99 faizli konut kredisi sağlanacak

KONUT FİNANSMANI MÜJDESİ

Konut almak isteyen ve konut yapan firmalarımızla ilgili müjdemiz var. Ülkemizde 1 milyon üzerindeki konutla vatandaşlarımızı uygun şartlarla ev sahibi yapmıştık. Son dönemde küresel ekonomide ham madde fiyatlarında görülen fahiş yükselişlerle konut satışlarında azalmalar yaşandı. Konut finansmanı konusunda 3 ayrı paket getiriyoruz.

İlk defa konut sahibi olacaklara 2 milyon liraya kadar birinci el satın almalar için 10 yıla kadar vadeli, aylık yüzde 0,99 faizli konut kredisi sağlıyoruz. İkinci paket konut değerinin en az yarısı 1 Nisan 2022 tarihinden önce açılıp döviz hesaplarının bozdurulması veya fiziki altınların merkez bankasına satılarak alınmasıyla bu paketten yararlanabilecekler. Üçüncü paket inşaat sektörüne yöneliktir. Mayıs başı itibarıyla yüzde 40’ı tamamlanmış ve asgari yüzde 50’si satılmamış inşaat projelerinin tamamlanabilmesi için 20 milyar liralık kaynak ayırdık.

İlk defa konut sahibi olacaklara yüzde 0,99 faizli konut kredisi sağlanacak

TOKİ’nin projelerine de hız veriyoruz. Düşük gelirli vatandaşlarımızı ev sahibi yapmaya yönelik projeler için TOKİ’ye 30 milyar TL’lik destek sağlayacağız. TOKİ’nin projelerine de hız veriyoruz. Düşük gelirli vatandaşlarımızı ev sahibi yapmaya yönelik projeler için TOKİ’ye 30 milyar TL’lik destek sağlayacağız. Rezerv alanlarla yapılan uygun maliyetle desteklenen konutlarda 5 yıl süreyle satışına izin verilmeyecek. Kentsel dönüşüm çalışmaları konut arzını artırmak için vereceğimiz diğer bir alandır. Vatandaşlarımızı hızlı güvenli ve ekonomik şekilde konut sahibi yapmayı amaçlayan bu destek ve konut adımlarının hayırlı olmasını diliyoruz.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (1)
VATANDAŞ RIZA
10 Mayıs 2022, 08:08 tarihinde yazildi

MÜTEHATLERİ ZENĞİN ETMEYE DEVAM PROJESİ. ARKADAŞ SENİN ÜLKENDE TARIM BİTMİŞ HAYVANCILIK ÖLMÜŞ. ÇİFTÇİNE DESTEK VERMEN LAZIM.HER ÇİFTÇİ KENDİ ELEKTRİĞİNİ KENDİSİ ÜRETECEK.ELEKTRİK PANELLERİ YAPMALARI İÇİN DESTEK VERECEKSİN.ELEKTRİKLE ÇALIŞAN TARIM MAKİNELERİ VERECEKSİN.YAKITIN PAHALILIĞINDAN YAKINIYORLAR YA.AL SANA DESTEK DİYECEKSİN. ONDAN SONRADA DOMATES, PATLICAN, PATATESİN KİLOSUNU 3TL 4TL DEN ALACAK HALK.BU İŞ O KADAR ZORMU.?

  • Cevapla
  • 0