adplus-dvertising

İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan YİK sonrası açıklama

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) toplantısında, kurul mensuplarının yurt dışında ve özellikle de Avrupa’da Türkiye aleyhinde yürütülen propagandalar ile bunlara karşı alınacak önlemler konusunda istişarelerde bulunduklarını kaydetti.
Takip et
İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan YİK sonrası açıklama
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de gerçekleşti. İletişim Başkanı Fahrettin Altun toplantı sonrası açıklama yaptı. Yüksek İstişare Kurulu toplantısının Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleştirildiğini belirten Altun, Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki toplantıda Kurul mensuplarının yurt dışında ve özellikle de Avrupa’da Türkiye aleyhinde yürütülen propagandalar ile bunlara karşı alınacak önlemler konusunda istişarelerde bulunduklarını kaydetti.

Altun, Kurul mensuplarının bu çerçevede Türkiye’deki yabancı vakıfların ve benzeri kuruluşların faaliyetlerini de değerlendirdiğini ifade ederek, “Türkiye demokrasi ve kalkınma yolunda mesafe kat ettikçe, bağımsız adımlar attıkça, Avrupa’nın ülkemize olan husumet düzeyinin de yükseldiğine dikkati çeken Kurul mensupları, Avrupa Birliği üyelik sürecinden terörle mücadele ve sığınmacı konularına, Avrupa’nın Türkiye’ye karşı sergilediği tutarsız, haksız, adaletsiz ve riyakâr tutuma işaret etmişlerdir” açıklamasında bulundu.

Kurul mensuplarının Türkiye’nin seçim sathı mailine girdikçe sosyal medya kaynaklı dezenformasyonların ve milli birliği zedelemeye dönük provokasyonların artabileceğini belirttiğini belirten Altun, “Kurul mensupları, ülkemiz ve milletimiz ile alakalı yalnızca sınırlar içinde değil yurtdışında da yoğunluk kazanacağı anlaşılan iftira kampanyalarına karşı alınacak önlemler üstüne fikir teatisinde bulunmuşlardır” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın toplantıda, Avrupa’daki Türkiye aleyhtarı siyasi ve sosyal alerjinin çok derin tarihi kökleri olduğunu belirttiğini ifade eden Altun, Avrupa’nın etnik ve dini fanatizmini demokrasi, insan hakları, özgürlükler gibi kavramların arkasına saklanarak sergilediğini dile getirdiğini kaydetti. Altun, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Batının medeniyet değerleri diyerek bütün dünyaya dayatılan ilkelerin kendi güvenlik ve refah düzeni tehdit altına girdiğinde bizzat bu ülkeler tarafından ayaklar altına alındığını defalarca gördüklerini ifade eden Cumhurbaşkanımız, ‘Hak ve özgürlükler konusunda, hukuk devleti kılıfına sığdırılmış nice faşist uygulamaya imza atanlar, bize karşı tam tersi bir çirkeflik içindedir. Avrupa’daki vatandaşlarımızın en insani isteklerine bile sırtlarını dönenlerin, ülkemizde diledikleri gibi at koşturma isteklerinin gerisindeki niyeti biz gayet iyi biliyoruz. Bize karşı öfkelerinin nedeni, toplumsal ve toprak bütünlüğünü bozdukları, devlet sistemini çökerttikleri yerlerde oynadıkları oyunu ülkemizde de tekrarlayamamış olmalarıdır’ değerlendirmesinde bulunmuştur.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.