İlçede Büyük Panik! 17 Kişi Aynı Şüphe ile Hastanelik Oldu

Sivas'a bağlı Ulaş ilçesinde büyük panik yaşanıyor. Birçok kişi, geçim kaynakları olan şeker pancarına sıkılan tarım ilacından zehirlendiği şüphesiyle hastanelik oldu.

Sivas’a bağlı Ulaş ilçesi diken üstünde. Son dönemlerde artan zehirlenme vakası nedeniyle ilçede hastaneye başvuranların sayısı 17 oldu. Vatandaşların zehirlenmesine şeker pancarı üretiminde kullanılan tarım ilacının neden olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

Beş bin nüfusluk ilçe, son dönemlerde artan zehirlenme vakaları ile haber olmaya başladı. Vatandaşların benzer şikayetlerle hastanelik olmaları nedeniyle bölgede geniş çaplı araştırılma yapılıyor. Hastaneye kaldırılanların şeker pancarı tarlalarında çalışan işçiler olması, tüm dikkatin bu tarlalara çevrilmesine neden oldu. Özel kıyafetler giyen ekipler, pancar tarlalarında kullanılan ilaçların ölçüm çalışmalarını yapıyor. Birçok yetkili, bölgeye gelerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

BÖLGE HALKI DİKEN ÜSTÜNDE

Hastaneye kaldırılan vatandaşlarda istifra ve mide bulantısı gibi şikayetler var. Denetim altında tutulan tarım işçilerinin neden zehirlendiği yapılacak kapsamlı bir araştırmadan sonra ortaya çıkacak. Geçen yıl da benzer olayların yaşandığına dikkat çeken bölge halkı, büyük endişe duyduklarını belirterek yetkililerden yardım istedi. Şeker pancarı üretiminde kullanılan ve işçilerin zehirlenmesine sebep olduğu öne sürülen ilacın, bu bitkinin tüketiminde insan sağlığını ne derece etkileyeceği de yapılacak araştırmalardan sonra netlik kazanacak.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı