adplus-dvertising

İlber Ortaylı, Ekrem İmamoğlu ve muhalefeti değerlendirdi!

Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı muhalefetin vaziyetiyle alakalı değerlendirmelerde bulundu. Ekrem İmamoğlu’nun cumhurbaşkanlığı için “Çok acul hareket etmesine lüzum yok. İstanbul Belediye reisliği var elinde, çalışmak, göstermek için onları görmeli.” şeklinde konuştu.
Takip et
İlber Ortaylı, Ekrem İmamoğlu ve muhalefeti değerlendirdi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Prof. Dr. İlber Ortaylı, 6’lı masada yer verilen İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ‘kapsayıcı’ bir lider olduğunu belirtti. Ortaylı, İBB Başkanı İmamoğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığı için ise “Genç adam, vakti var, acil hareket etmesine lüzum yok” şeklinde konuştu.

İlber Ortaylı, Ekrem İmamoğlu ve muhalefeti değerlendirdi!

Profesör Dr. İlber Ortaylı, muhalefet partilerinin yarattığı ‘altılı masa’ stratejisini ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun olası cumhurbaşkanlığı adaylığı ile alakalı münakaşaları Gazete Vaziyet’dan Mustafa Balbay ve Mürşide Esmek’e değerlendirdi.
Ortaylı, “6’lı masanın üslubu nasıl?” sorusuna şu cevabı verdi:

-“Ben bilmiyorum, inşallah Allah yol verir kendilerine, bir yerlere gelirler; çok gerekir ama bilemiyorum. Birbirlerine karşı diyalog görünüşte kötü gitmiyor. Dışarı çok bilgi sızmıyor. En azından onu beceriyorlar. Ben bugüne kadar hiçbir şey işitmedim; orada birbirine zıt çıkış yapan insan işitmedim.

-Meral Hanım, siyasi hayattaki tecrübesi öbürleri kadar uzun değil ama çok kapsayıcı. İstanbul Üniversitesi mezunudur, tarihçidir kendisi, bizim meslektendir. Kimse ile boşu boşuna kavgaya girişecek, tahakküm kuracak biri değildir.”

Ortaylı, 6’lı masada yer verilen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın yumuşak bir üsluba sahip olduğunu belirtti.
İngiltere Başkanı Boris Johnson’ın belediye başkanlığından geldiğini hatırlatan İlber Ortaylı, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun olası cumhurbaşkanlığı adaylığı ile alakalı ise şu değerlendirmede bulundu:

İlber Ortaylı, Ekrem İmamoğlu ve muhalefeti değerlendirdi!

Ortaylı, açıklamasının devamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da İBB Başkanlığı yaptığını hatırlatarak şunları belirtti:
-“O tarihte her kesimle çok iyi ilişki kurdu. Başka kim var bilmiyorum, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden gelip de daha yukarı çıkan birini hatırlamıyorum. Benim anladığım oldukça fazla dikta ile ‘Benim istediğim olsun’ ile geliyorlardı, doğru değil bu”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.