İlaç ve Kanser Tedavisi İçin İnek Çişi

Hindistan Sağlık Bakanı olan Ashwini Kumar Choubey yaptığı açıklamalarda yeni çalışmalarından söz etti. Bakan Ashwini Kumar Choubey’in kanser ve ilaç tedavileri için inek çişi üzerinde çalışmalar yürüttüklerini belirti. Bu olay birçok kişi tarafından eleştirildi.

Gulf News’in haberinde, Hindistan Sağlık Bakanı Choubey’in açıklamaları yer aldı. Bakan yaptığı açıklamada inek çişinin güçlü olduğunu ifade etti ve “İnek çişi benzersiz olarak değerlendiriliyor ve bazı sağlık sorunlarının tedavisinde kullanılabilir. Ayush (Ayuverda, Yoga ve Naturopati, Unani, Siddha ve Homeopati) Bakanlığı da inek çişini ilaç üretiminde ve kanser tedavisinde kullanmak için çalışıyor. Kanser ilaçlarının nasıl yapılacağı üzerine tartışmalar ve çalışmalar yapılıyor.” açıklamasını yaptı.

“ESKİ BAŞKAN DA İNEK ÇİŞİ İÇERDİ”

Açıklamalarının devamında eski Başbakanın da inek çişi içtiğini belirten Bakan Chubey, “İnsanların inek çişini hastalıklar için içtiğini sıklıkla görüyoruz. Eski başbakanımız Morarji Desai de inek çişi içerdi” dedi.

Bu açıklamalar sonrası Hindistan vatandaşları bakan için için eleştirilerde bulundu ve tepki gösterdi. Bakan için gösterilen tepkilerden en çok dikkat çekeni ise ‘cehalet’ üzerinden yapılan paylaşımlar oldu. Bir kullanıcı ise “Dün bilim insanlarımız neredeyse aya araç gönderiyordu. Bugün Sağlık Bakanı Ashwini Choubey hükümetin kanser tedavisi için inek çişi kullanmayı planladığını söylüyor.” diyerek bakanı eleştirdi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı