İkinci El Araç Alanları Dolandıran Çete Çökertildi!

Ankara'da ikinci el araba alan vatandaşları dolandıran 7 kişilik çete çökertildi. Çetenin bugüne kadar 3 milyon liralık vurgun yaptığı ortaya çıktı.
Takip et
İkinci El Araç Alanları Dolandıran Çete Çökertildi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ankara polisi art arda gelen benzer ihbarların ardından harekete geçti ve 7 kişilik oto çetesini çökertti. İkinci el araç alındıktan sonra dolandırıldıklarını anlayan vatandaşların ihbarı üzerine harekete geçen emniyet güçleri kimliklerini tespit ettiği çete üyelerini yakın takibe aldı. Teknik ve fiziki takip başlatan ekipler 4 ay boyunca çetenin aldığı her nefesi yakından takip etti.

Düğmeye basan ve operasyon başlatan polis 7 kişilik çeteyi çökertti ve hepsini yakalayarak gözaltına aldı. Çete üyelerinin ikinci el otoları alarak, kilometrelerini zor anlaşılacak bir biçimde düşürdüğü, ağır hasarlı araçlara hasarsızlık kaydı çıkardığı belirtildi. Çetenin belirlenen adreslerinde yapılan kontrollerde kilometreleri düşürmek için özel olarak hazırlanan düzenek ele geçirilirken adreslerde çok sayıda sahte ekspertiz belgesi de yakalandı.

3 MİLYON LİRALIK VURGUN

Bu yöntemle şimdiye kadar 60 kişiyi araç alırken dolandırdıkları belirlenen şüpheliler çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Şifreli bir dil kullanarak uzun süre teknik takipten kaçtıkları belirlenen çete üyelerinin uyguladıkları yöntemlerle şimdiye kadar 3 milyon liralık vurgun yaptıkları ortaya çıktı. Polis, vatandaşları ikinci el araç alırken güvendikleri ekspertizlere gitmeleri konusunda uyarırken dolandırıcılık olaylarına karşı uyanık olunması gerektiğini vurguladı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.