İkinci el araba fiyatları düşüşe geçti!

Koronavirüs pandemisinden negatif etkilenen ikinci el araba piyasası Mart ayında kademeli olarak normalleşme adımlarının atılacağının duyulmasıyla hareketlenmeye başladı. Yükselen ikinci el otomobil fiyatlarının düşüşe geçtiğine dikkat çeken oto galericiler, piyasada beklenen dönüşün gerçekleşeceğini düşünüyor.
Takip et
İkinci el araba fiyatları düşüşe geçti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İkinci el otomobil pazarı koronavirüs salgınından negatif yönde etkilenen piyasaların başında geldi. Son haftalarda normale dönmeye başlayan ikinci el araba piyasasında normalleşme adımlarının duyurulmasıyla hareketlilik başladı. Küresel piyasalarda imalatın tekrardan normale dönmesinin sonrasında ikinci el araç piyasasında da hareketlenme gözlendi. Son dönemde ikinci el araba fiyatlarında devamlı yükselişin durduğunu aktaran galericiler, normalleşme adımlarıyla beraber ikinci el araba piyasalarında hareketlenme meydana geleceği yönünde görüş bildirdiler.

‘FİYATLAR SABİTLENDİ’

İkinci el araba piyasasında son dönemlerde bir hareketlenme gözlendiğini aktaran Galerici Uğur Potur, ’’İkinci el araba piyasasında bir hareketlenme oluyor. Fiyatların devamlı yükseldiği bir dönem oldu ama şu anda fiyatlar sabitlenmiş vaziyette. Yaz dönemine doğru araç satışları artıyor. Mart ayında kısıtlamaların kaldırılmasıyla ikinci el araba piyasasının hareketlenmesini bekliyoruz’’ şeklinde konuştu.

‘MART-NİSAN AYINDA HAREKETLENME BEKLİYORUZ’

Bir başka Galerici Nihat Karip, şu şekilde konuştu: ’’Son iki haftadır piyasalarda pozitif bir hareketlenme var. Araç fiyatları çok yükseldi, oldukça fazla düşeceğini de düşünmüyorum. Kısıtlamaların kalkmasıyla mart, nisan aylarında daha çok hareketlenme bekliyoruz. Araç almak için uygun bir zaman olduğunu düşünüyorum. Önceki haftalarla kıyaslarsak son iki haftadır daha çok araç satıyoruz. Kısıtlamaların da kalkmasıyla piyasalarda hareketlenme olacaktır’’.

‘3 AYDIR OTOMOBIL BAKIYORUM’

Otomobil almak için uygun zaman olduğunu vurgulayan Ahmet Fidanlı adlı vatandaş, ’’3 aydır araç bakıyorum. Araç fiyatları çok yükseldi. Uzun zamandır otomobil arıyorum, alacağım arabayı yeni buldum. Otomobil fiyatları çok yükselmesine karşın bu fiyat dalgalanması biraz durdu. Araç fiyatlarının oldukça fazla düşeceğini zannetmiyorum. Araç almak için uygun zaman olduğunu düşündüm. İzmir’den İstanbul’a araç almak için geldim’’ dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.