adplus-dvertising

İkinci el araba fiyatları artıyor ancak alıcı yok, satışlar durdu!

İkinci el piyasasında Ramazan Bayramı arifesinde durgunluk hakim. Esnaf sektördeki durgunluğu fiyatların artmasına ve korsan satıcılara bağlıyor. Bununla birlikte galericiler ikinci el araçlarda fiyat artışının süreceği iddialarının da sektöre büyük zarar verdiğini aktardı.
Takip et
İkinci el araba fiyatları artıyor ancak alıcı yok, satışlar durdu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Galericiler ikinci el araba piyasasında fiyat artışların sürdüğünü söyleyerek, sektörde bayram öncesi beklenen hareketliğin gerçekleşmediğini belirtti. Bayram öncesinde araba piyasasındaki durgunluğun devam ettiğini kaydeden Yeşiltepe Galericiler Sitesi Kooperatif Başkanı Yalçın Yalçın, durgunluğun iki mühim nedeninin ise korsan satıcılar ve yüksek fiyat artışı olduğunu da kaydetti. Yalçın,” Bayram önceleri yoğunluk yaşıyorduk bu sene bu şekilde bir hareketlilik yok. Bunun yegane nedeni fiyatların yüksek olması, fiyatlarda ki artışların devam etmesi. Daha önceleri 75-80 bin lira olan araçlar şimdilerde 250- 300 bin lira. Öte Yandan korsan satıcılar olarak tabir ettiğimiz kesim esnafımızdan çok daha çok araç satmaktadır. Devletimizden korsan satıcılar için bir an önce tedbir almasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

İkinci el araba fiyatları artıyor ancak alıcı yok, satışlar durdu!

FİYAT İDDİALARI SEKTÖRE ZARAR VERİYOR

Galericiler Sitesi esnaflarından Hikmet Topal ise, ikinci el araçlarda fiyat artışının süreceği iddialarının da sektöre büyük zarar verdiğini aktararak, ”Araç piyasası son derece sıkıntılı, talep yok. Bu vaziyetin nedeni fiyatların yükselmesi. Halen fiyatların artacağı, fiyat artışlarının devam ettiği gibi boş sözler dolaşıyor. Bu söylentiler sektöre zarar veriyor. her sene bereketli geçen bayram öncelerinde bu sene henüz araç satışı yapamadık” diyerek konuştu.

İkinci el araba fiyatları artıyor ancak alıcı yok, satışlar durdu!

GALERİCİLER UMUTSUZ

Galericiler Sitesi Denetim Kurulu Başkanı Göksel Levent ise araba piyasasının önümüzdeki günlerde de hareket beklemediğini anlatarak, ”Maalesef ikinci el piyasasında önceki senelerde yaşadığımız bayram heyecanı kalmadı. Bir süredir devam eden durgunluk bayram arifesinde de sürüyor. Önümüzdeki günler içinde bir hareketlenmenin olacağını düşünmüyorum” diyerek konuştu (İHA)

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.