İki Yıl Önce İşi Vardı, Şimdi Soğuk Kaldırım Taşında Yatıyor

ABD'de yayınlanan bir rapor büyük ses getirdi. Rapora göre; şimdilerde soğuk kaldırım taşlarında uyuyan evsizlerin iki yıl önce sabit bir işi vardı.

İki Yıl Önce İşi Vardı, Şimdi Soğuk Kaldırım Taşında Yatıyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Dünya genelinde en çok evsizi barındıran ülkelerin başında gelen ABD’de hazırlanan bir raporda ilginç detaylar yer aldı. 2017 ile 2019 yıllarını kapsayan rapor 2 yıl önce kendine ait bir evi ve işi olan kişilerin, şimdilerde sokaklarda soğuk kaldırım taşları üzerinde uyuduğu gerçeğini ortaya çıkardı.

“Ne oldum değil ne olacağım” sözü ABD’de evsizlerle ilgili hazırlanan bir raporda ete kemiğe büründü. Ekonomik verilerin dalgalı bir seyir izlediği ülkede, 2017 yılında kendine ait evi ve işi olan bir kişi, 2 yıl içerisinde her şeyini kaybedebiliyor. Konuyla ilgili hazırlanan rapor da bu gerçeği tüm çıplaklığıyla ortaya koydu. Hazırlanan rapor, Chicago eyaletinde 90 bine yakın evsiz vatandaşı kapsıyor. Rapora göre; bu kişilerin büyük çoğunluğu işleri kaybetti, bu nedenle kiralarını ödeyemediler ve evsiz kaldılar.

SAATTE 23 DOLAR KAZANMANIZ GEREKİYOR

Rapora konu olan Chicago eyaletinde, ortalama bir evde yaşamak isteyen birinin saatte 23 dolar kazanması gerekiyor. Artan kredi faiz oranları nedeniyle kentte ev almak ise neredeyse imkansız. Bu durumda geriye tek alternatif kalıyor. O da kirada oturmak. Eğer bir saatte ortalama 23 dolar kazanacak bir işiniz yoksa, ev sahibi sizi bir anda kapının önüne koyuyor ve de kendinizi sokakta buluyorsunuz.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.