İki Yabancı Dil Bilen Öğretmen Atanamayınca Çoban Oldu

Sivas Altınyayla'da iki yabancı dili olan öğretmen atanamayınca çobanlık yapmaya başladı.

Servet Sevim isimli öğretmen, çobanlık yapıyor. Sivas’ın Altınyayla ilçesi Taşlıhöyük köyünde yaşayan Servet Sevim, iki yabancı dil biliyor. 2002 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği’nden mezun olan Servet Sevim ardından, Sivas Cumhuriyet Üniversitesinden İngilizce sertifikası aldı. Bazı dönemlerde vekil öğretmenlik yaptı ancak bir türlü atanamadı. Umutlarının tükendiği noktada köyünde hayvancılık yapma kararı aldı. Servet Sevim, 350 küçükbaş hayvana çobanlık yapıyor. Öğretmenlik umutları tükenince sürüsünün başında mutlu bir yaşantı sürdürüyor.


ATANAMADI ÇOBAN OLDU

Servet Sevim, “2002 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Fransızca bölümünden mezun oldum. O günden bu güne atama bekleyen öğretmenlerden birisiyim. Atamam yapılmadığı için hayvancılıkla uğraşıyorum. Fransızca bölümünü bitirdim daha sonra Cumhuriyet Üniversitesinden İngilizce sertifikası aldım. Altınyayla ilçesinin çeşitli köylerinde ücretli İngilizce öğretmenliği yaptım. Şu anda hayvanlarımız ile ilgileniyorum. Duyanlar mutlaka şaşırıyor ama maalesef yapacak bir şey yok. Elimizden geldiğince geçimimizi sağlamak için farklı yollarda uğraşıyoruz. ‘2 dil bilip niye köyde kaldın, niye turistik yerlere gitmedin’ diyenler oluyor.” dedi.

2002 YILINDAN BERİ ATAMA BEKLİYOR

Servet Sevim 2002 yılından beri atama beklediğini belirterek, “Ailevi sebeplerden ve hayvanlar ile uğraşmayı sevdiğim için köyde kaldım. Devlette de atamamız olmayınca hiç olmazsa kendime yeni bir iş alanı açmayı düşündüm. Bu şekilde bir işletme kurdum” dedi.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı