İki Süper Güç İdlib’te Karşı Karşıya

ABD ateşkes kurallarını ihlal ederek İdlib’e hava saldırısında bulundu. Rusya bu saldırı sonrası ABD’ye uyarıda bulundu. Bölgede tansiyon yükseliyor.

Rusya, bugün itibariyle gerçekleştirilen ABD hava saldırılarının İdlib’de ki ateşkesi bozduğunu ve ABD’nin bu tavrının yıkıma sebep olacağını düşündüklerini belirtti. Düzenlenen hava saldırısında çok sayıda insan bölgeden ayrılmak zorunda kaldı. Rusya’nın bu saldırı sonrası ABD’yi sert bir dille uyarması, tansiyonun daha da yükselmesine sebep oldu.

ESED GÜÇLERİ DE SALDIRIYA GEÇTİ

Beşar Esed hükümetine ait güçler de Serakib İlçesi ve civarındaki köyleri vurdu. Ağır saldırıların yaşandığı bölgede bir çok insan yaşamını yitirdi. Çok sayıda insanın da bölgeden kaçarak uzaklaştığı bilgisine ulaşıldı.

RUSYA: ABD TÜRKİYE’YE VE BİZE BİLGİ VERMEDEN VURDU

ABD’nin hava saldırısını ağır bir dille eleştiren Rusya, ateşkes kurallarının ihlalinin kimseye bir fayda sağlamayacağını ve bu durumdan herkesin zarar göreceğini belirtti. Öte yandan bu saldırıların bölgedeki muhataplardan Türkiye ile de paylaşılmamasının yine ateşkes kurallarına aykırı bir hareket olduğu düşüncesi açıklandı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı