İki kız öğrencinin kavgası okulda başladı hastanede bitti! Silahlar konuştu…

Büyükçekmece'de okulda kavga eden iki kız öğrencinin kavgası araya ailelerinde girmesiyle sokağa taşındı. Daha sonra gittikleri hastanede tekrar karşılaşan iki grup bu sefer bıçak ve silaha sarılarak birbirlerini yaraladı.
Takip et
İki kız öğrencinin kavgası okulda başladı hastanede bitti! Silahlar konuştu…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Hastane önünde kadının silahla vurulması kamera görüntülerine an be an yansıdı.

Olay Büyükçekmece, Ulus Mahallesi, İnci Sokakta geçtiğimiz 1 Kasım günü saat 23.00 sıralarında yaşandı. İddiaya göre, adları öğrenilemeyen iki kız öğrenci gündüz okulda halen belirlenemeyen bir sebeple kavga etti. İddiaya göre okul sonrası evlerine giden kız öğrencilerden birinin yakınları Muharrem Danışmaz ve Mahmut Danışmaz yeğenlerinin darp edildiğini görünce konuşmak için öbür kız öğrencinin oturduğu sokağa gitti. İki aile sokakta kavga etmeye başladı. Bu esnada sokaktaki kavgayı ayırmak için ise Ahmet Gül adlı bir kişi oğlu ile dışarı çıktı.

İKİ KİŞİ BIÇAKLANDI

İddiaya göre, kavgayı ayırmak için dışarı çıkan Ahmet Gül ve oğlu Taha Gül darp edildi. Bu esnada Ahmet Gül’ün oğlu Taha Gül ise babasının darp edildiğini görünce iddiaya göre karşı taraftan Muharrem Danışmaz ile Mahmut Danışmaz’ı bıçakla yaraladı. İhbar sonrası olay yerine gelen polis ekipleri kavgayı ayırdı. Bıçakla yaralanan iki kardeş ise Mimar Sinan Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

TARAFLAR HASTANEDE TEKRAR KARŞILAŞTI

Polis ekipleri Taha Gül’ü gözaltına aldı. Kavgaya karışan her iki taraf Mimar Sinan Devlet Hastanesinde karşılaşınca aralarında tekrar kavga çıktı. Hastane içinde meydana gelen arbede bir müddet devam etti. İddiaya göre, Mustafa Danışmaz adlı kişi hastanedeki arbede esnasında belinden çıkardığı silahla ateş etti. Açılan ateş neticesi Ahmet Gül’ü ziyarete gelen Kader Korkmaz adlı kadın ayağında yaralandı. Ayağından yaralanan Kader Korkmaz hemen hastanede tedavi altına alındı. Ateş eden Mustafa Danışmaz ise olay yerinden kaçarak en yakın karakola teslim oldu. Polis ekipleri karakola teslim olan Mustafa Danışmaz’ı işlemlerinin sonrasında çıkarıldığı mahkemede adli kontrol koşuluyla serbest bırakıldı.

SOKAKTA MEYDANA GELEN KAVA CEP TELEFONU KAMERASINDA

Her iki tarafın sokaktaki kavgası bir vatandaşın çektiği cep telefonu görüntülerine yansıdı. Görüntülerde her iki tarafın kavga ettiği polis ekiplerinin ise olay yerinde ayırdığı görülüyor. Görüntülerin devamında ise darp edilen Ahmet Gül’ün yerde yattığı görülüyor.

HASTANEDE YAŞANANLAR GÜVENLİK KAMERASINDA

Kavga sonrası her iki tarafın hastanede tekrar karşılaşınca kavga etmeleri güvenlik kamera görüntülerine yansıdı. Görüntülerde sokakta kavga eden her iki tarafın hastanenin acil servisinde tekrar arbede yaşadıkları görülüyor. Görüntülerin devamında ise hastaneye gelen polis ekiplerinin tarafları ayırmaya çalıştığı görülüyor.

SİLAHLA ATEŞ ETME ANLARI KAMERADA

Hastane içinde meydana gelen kavga esnasında Mustafa Danışmaz adlı kişinin bir anda içeri girdiği ve silahını çektiği görülüyor. Görüntülerin devamında ise Mustafa Danışmaz’ın silahla ateş ettiği ve Kader Korkmaz’ın vurulduğu etraftakilerin de panikle sağa sola kaçıştığı, polis ekiplerinin de müdahale ettikleri görülüyor.

BİZİ FELAKET BİR ŞEKİLDE DARP ETTİLER

Meydana Gelen kavga ardından darp edilen Ahmet Gül, “Biz okulda kavga ettik. Havin ile arkadaşı okulda beni dövdüler. Annesi babası geldi. Dedim ki bu kadar insanı buraya toplamanız doğru değil. Bu gece vakti birisinin başına bir iş gelse bunun hesabını nasıl vereceksiniz. Bunları ikna ettik gönderdik. Tam bunlar gidiyordu bizde evimize gidiyorduk. Muharrem Danışmaz adlı bir kişi otomobilden inerek üstümüze geldi. Hanım Güler’i tuttu kollarından merdivenlere attı. Bende bir delikanlıya yakışmaz dur dedim. Muharrem Danışmaz kardeşi Mahmut ve öbür yakınları ile bize ve oğluma tekme tokat vurdu. Bizi felaket bir biçimde darp ettiler” şeklinde konuştu.

ÖZELLİKLE KADINA ATEŞ ETMEDİM

Hastanede silahla ateş eden Mustafa Danışmaz da, “Bizimkiler konuşmak maksatlı karşı tarafın kapısına gidiyorlar. Karşı taraf konuşmak için aşağı bıçakla iniyorlar. Bizimkilere de saldırıyorlar. Arbede meydana geliyor orada. Abimi bir yerinden kardeşimi de 6 yerinden bıçaklıyorlar. Polisler geliyor olay yerine. Karşı tarafı alıp gidiyorlar hastaneye. Bizimkileri kaldırıyorlar hastaneye. Aynı hastaneye gidiyorlar tesadüfen. Ateş eden benim. Bana da saldırdılar. O anda silah patladı. Özellikle kadına ateş etmedim. Silah yere doğru patladı. Polisler de gördü her şeyi kamera kayıtlarında var. Uzaklaştım oradan sonra kendi isteğimle teslim oldum. Savcının karşısına çıktım ifademi verdim. Adli kontrol koşuluyla serbest bırakıldım. Şu anda dava devam ediyor. Biz de şikayetçiyiz karşı taraftan. Abim ile kardeşim yaralandı. Bu Şekilde olmasını biz istemezdik. Zaten biz karşı tarafla bir husumetimiz yok. Tamamen küçük çocuklardan çıkmış bir kavga sonrası tesadüfen bizim başımıza geliyor. Şuanda karşı tarafında kötülemek istemiyorum. Onlar da kendi açılarında bakınca kendilerini haklı bulabilir. Bunun kararını devlet verir” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.