adplus-dvertising

İki dakikada çaldıkları araçla böyle hırsızlık yaptılar

Esenyurt’ta bir grup şahıs, daha önce çaldıkları bir araçla, gözlerine kestirdikleri başka bir aracı çaldı. Aradan geçen günlerde rahat durmayan hırsızlar, o araç ile birde depo soymaya kalktı. Vatandaşın korkulu rüyası haline gelen hırsızların o dakikaları ise güvenlik kameralarına yansıdı.
Takip et
İki dakikada çaldıkları araçla böyle hırsızlık yaptılar
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, bir kaç gün önce Esenyurt Akevler Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre iş için kullandığı aracını sokağa bırakan Kadir Şen, ertesi gün aracının yerinde olmadığını fark etti. Hemen çevredeki güvenlik kameralarını araştırmaya başlayan vatandaş, sabah saatlerinde bir grup şahsın sokağa gelerek aracını çaldığını gördü.

Vaziyeti hemen polis ekiplerine haber veren Şen, sosyal medyada olayı paylaşınca esasında aracını çalmaya geldikleri aracın da çalıntı olduğun haberini aldı. Aradan geçen günlerde sokak sokak aracını arayan Şen, bu sefer de aynı şahısların bir depoyu soymak istediğini, ama olay anında tedirgin olarak kaçtıklarını öğrendi. Bütün bu yaşananların sonrasında büyük şok yaşayan Şen, yetkililerden bir an önce aracının bulunmasını istedi. Sıra dışı hırsızlık anları ise anbean güvenlik kameralarına yansıdı.

İki dakikada çaldıkları araçla böyle hırsızlık yaptılar

”İki dakikada aracımı çaldılar”

Aracının çalınması hakkında konuşan Kadir Şen, “Çalınan araç bizim iş aracımız. İşimiz olmadığında o aracı kapının önüne park ediyorduk. Bir gün gene aynı yere bıraktım ve ardından aracımın yerinde olmadığını fark ettim. Hemen güvenlik kameralarını inceledim. Hırsızların ilerideki sokaktan bir araçla gelerek benim aracımın yanında durduğunu gördüm. İki dakikadan az uğraşan şahıslar aracımı çalıştırıp götürmüş. Ben olayın sonrasında güvenlik kamerasını sosyal medyada paylaştım. Oradan bir vatandaş görmüş ve beni aradı. Bana, ‘Kardeşim o şahıslar bizim de aracımızı çaldı, hatta senin aracını çaldıkları araç bizim.’ şeklinde konuştu ve hırsızların aracını bir yere bıraktığını, kendi araçlarının o sayede bulunduğunu belirtti. İllaki yaptıkları o hırsızların yanına kalmaz. Biz çocuklarımızın rızkını kısarak o aracı almıştık. O hırsızlar zaten çaldıklarını yiyemeyecek. Allah ıslah etsin bunları” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.