adplus-dvertising

İki bacağı kesilip tekerlekli sandalyeye mahkum kalan Muhammed’in futbol aşkı

Adana’da ‘doğuştan kaval kemiği yokluğu’ tanısı konulan 8 yaşındaki Muhammed’in iki bacağı 8 ay önce enfeksiyon sebebiyle diz altından kesildi.
Takip et
İki bacağı kesilip tekerlekli sandalyeye mahkum kalan Muhammed’in futbol aşkı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Minik Muhammed tekerlekli sandalyeye mahkum kalırken, futbolcu olma hayalinden ise hiç vazgeçmedi. Her hafta annesiyle beraber yaşıtlarının futbol antrenmanına giden Muhammed, tekerlekli sandalyesinde onları izliyor ve protez bacağına kavuşup arkadaşlarıyla beraber oynamanın hayalini kuruyor.

Hasan (33) ve Narin (30) Erol çiftinin 5 çocuğundan biri olan Muhammed’e (8) doğduğunda ender görülen çift taraflı ‘doğuştan kaval kemiği yokluğu’ (Tibial Hemimelia) tanısı konuldu. Erol ailesi, evlatlarının tedavisi için devamlı Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesine gitti fakat bir çözüm bulamadı. 8 ay önce ise minik Muhammed’in her iki bacağında da enfeksiyon oluştu. Doktorlar, enfeksiyonun vücuda dağılmaması için Muhammed Erol’un iki bacağını diz altından kesti.

İki bacağı kesilip tekerlekli sandalyeye mahkum kalan Muhammed’in futbol aşkı

Küçük çocuk tekerlekli sandalyeye mahkum kalırken, ailesi de evlatlarının 125 bin liralık protez bacak masrafı için yardım kampanyası başlattı ve 57 bin lira topladı. Aile, evlatlarının mutlu olup yaşıtlarından geri kalmaması için ellerinden gelen çabayı da göstermeye başladı. Muhammed’in futbol sevgisini bilen anne Narin Erol, oğlunu aylardır Güney Yıldızı Stadyumu’ndaki yaşıtlarının oynadığı Havuzlubahçe Spor Kulübü antrenmanlarına götürüyor. Burada Kulüp Antrenörü Nevzat Karabulut ile beraber tekerlekli sandalyeden arkadaşlarını izleyen Muhammed, protez bacağına kavuşup arkadaşlarıyla beraber oynamanın hayalini kuruyor.

Anne Narin Erol, “Oğlum futbola çok hevesli. Ben de onu her antrenmana getiriyorum. Oğlum arkadaşlarıyla futbolla alakalı vakit geçirmeyi çok seviyor. Evladımın protez bacaklarına kavuşup arkadaşları gibi futbol oynamasını istiyorum” diyerek konuştu.

Protez bacaklar için 57 bin lira topladıklarını söyleyen anne Erol, “68 bin lira daha eksiğimiz var. Şu ana kadar 57 bin lira topladık. Bir anne olarak tüm çocukların koştuğunu görünce benim yüreğim acıyor. Evladımın da arkadaşları gibi koşup oynamasını, onlara katılmasını istiyorum” şeklinde konuştu.
Öte Yandan anne Narin Erol, “Oğlum futbolu çok seviyor. Ülkemizde Ampute Futbol Milli Takımı var. Eğer olanak verilirse belki oğlum ileride orada oynayacak” ifadelerini kullandı.

İki bacağı kesilip tekerlekli sandalyeye mahkum kalan Muhammed’in futbol aşkı

“Muhammed futbol oynayınca dünyanın en mutlu insanı olacağım”

Kulüp Antrenörü Nevzat Karabulut ise Muhammed’in futbol sevgisinin çok büyük olduğunu söyleyerek şunları belirtti:
“Muhammed’in her gün antrenmana gelip arkadaşlarını seyretmesi beni çok derinden yaraladı. Benim burada yaptığım tek şey Muhammed’e ve ailesine umut olmak. Dilerim ki en kısa zamanda Muhammed protez bacaklarına kavuşur ve arkadaşlarıyla futbol oynar. Onu bu şekilde gördüğümde çok üzülüyorum fakat futbol sevgisi de beni umutlandırıyor. Umuyorum ki Muhammed’in protez bacağı takıldıktan sonra arkadaşlarıyla futbol oynayınca dünyanın en mutlu insanı ben olacağım.”
Arkadaşlarını futbol oynarken izleyen Muhammed ise yürüyüp, onlarla oynamak istediğini söyleyerek, “Futbol oynamak hayalim. Arkadaşlarımla koşup onların arasına katılmak istiyorum. Onları izleyip aralarına katılamayınca üzülüyorum” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.