adplus-dvertising

İhbar üzerine adrese gelen hayvanseverleri şok eden görüntü

Antalya’da mahalle sakinlerinin ihbarı ile bir adrese gelen hayvanseverler bir evin balkonunda 16 adet köpek gördü. Vaziyete isyan eden hayvanseverler, köpeklerin kötü şartlarda beslendiğini ve zaman zaman birbirlerine saldırdıklarını söyleyerek el konulmasını istedi.
Takip et
İhbar üzerine adrese gelen hayvanseverleri şok eden görüntü
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Antalya’nın Kepez İlçesi Avni Tolunay Mahallesi 4527 sokak üstünde bulunan müstakil bir evde kötü şartlarda çok sayıda köpek beslendiği ihbarını alan hayvanseverler, mahallede yaşayan vatandaşların şikayeti ile adrese geldi. Burada balkonda 16 adet köpek olduğunu gören hayvanseverler gördükleri manzara karşısında şaşırdı. Zaman zaman köpeklerin birbirlerine saldırarak zarar verdiğini iddia eden hayvanseverler, köpeklere el konulmasını istedi.

İhbar üzerine adrese gelen hayvanseverleri şok eden görüntü

“17 köpekten 16 adet kaldı”
Mayıs ayı içerisinde ihbar aldıklarını söyleyen hayvansever Jale Ünsal, “Burada hayvanın birisini kısır olmadığı için parçalamışlar. 17 köpekten 16 adet kaldı. Biz ekiplere ihbarda bulunduk. Onlar ise köpeklerin kiloları iyi diyerek almamışlar. Burada idrar kokusundan geçilmiyor. Dışkılarını içeri yapıyorlar. Burada bunların ölmesini mi bekleyeceğiz?” şeklinde konuştu.

İhbar üzerine adrese gelen hayvanseverleri şok eden görüntü

“Hayvanlar birbirlerine saldırıyorlar”
Berrin Özkan ise “Sahibinin duyarsızlığı ortada, bu kadar hayvan bir arada bakılmaz. Aşağı inemiyorlar ve enerjilerini atamıyorlar. İki gün eve gelmediği zamanlar oluyormuş. Hayvanlar birbirlerine saldırıyorlar” şeklinde konuştu.

“Aç kaldığı için birbirlerine saldırıyorlar”
Mahallede yaşayan Fatma Şener, “Bu sabah balkonda halı yıkadım. Baktım köpekler birini öldürmüşler yiyorlar. Bu kaç oldu. Daha önce de oldu. Birisi de yaralandı, hastaneye götürmüş. Aç kaldığı için birbirlerine saldırıyorlar. Bir avuç mama ile o kadar köpek doyar mı? Mama ben de kaç defa verdim” diyerek konuştu.

İhbar üzerine adrese gelen hayvanseverleri şok eden görüntü

Bir başka mahalle sakini Hüsniye Dizibüyük ise ”Arkadaş gezmeye gidiyor. Ben arayıp köpeklerin birbirlerini yediğini söylüyorum. Bana ‘Sana ne, karışma’ diyor. Önceki gün bir ölü çıktı. Sabaha kadar birbirlerini yiyorlar. Bunlara iyi bir yuva yapalım” şeklinde konuştu.

Öbür taraftan hayvanseverlerin telefon yardımı ile ulaştığı köpeklerin sahibi ise iddiaları reddetti. Hayvanseverlerin ihbarı ile adrese gelen polis ekipleri ise konunun HAYDİ ekiplerine bildirileceğini söyledi.

Ertuğrul Gün – Fırat Demir

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.