adplus-dvertising

İGÜ, milli sporcularını ödüllendirdi

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ), 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı öncesi, 15-21 Mayıs Gençlik Haftası kapsamında, dünya çapında derece almış 56 milli sporcu öğrencisinin başarılarını onurlandırmak maksadıyla ödül töreni düzenledi.
Takip et
İGÜ, milli sporcularını ödüllendirdi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul Gelişim Üniversitesi, bünyesinde bulunan 56 milli sporcu öğrencisi için ödül töreni düzenledi. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı öncesi spor kategorisinde başarı sağlayan aralarında dünya şampiyonu milli cimnastikçi Ayşe Begüm Onbaşı’nın da bulunduğu öğrenciler üniversite tarafından ödüllendirildi. ‘Sporun Şampiyonları ve Geleceği İGÜ’de’ sloganı ile gerçekleştirilen törende öte yandan üniversite olarak milli sporcular için desteklerin devam edeceği söylendi.

İGÜ, milli sporcularını ödüllendirdi

“Kaliteye kalite katmak istiyoruz”

Her alanda olduğu gibi sporda da başarılara devam edeceklerini belirten Mütevelli Heyeti Başkanı Abdulkadir Gayretli yaptığı konuşmada şunlara yer verdi:

“Başarılar elde etmiş öğrencilerimizin başarılarını takdir etmek maksadıyla bu şekilde bir organizasyon gerçekleştirdik. Özellikle Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuz gerçekten de öğrencilerimize çok ehemmiyet veriyor. Öte Yandan milli sporcularımıza özel burslar da veriliyor. Kaliteye kalite katmak istiyoruz. Öğrencilerimizin başarıdan başarıya koşmasını istiyoruz ki çünkü Türkiye buna layık bir ülke. Herkes vazifesini çok iyi yaparsa ve en iyi olma gayreti içerisinde olunursa da kısa sürede başarılar da ödüller de geliyor. Biz de Times Higher Education (THE) gibi dünya üniversiteler sıralaması yapan kurumlar tarafından ödüllendirildik. ‘Kaliteli Eğitim’ kategorisinde Türkiye birincisi, dünya sıralamasında da 16. olduk. Bu da bizim için çok mühim bir başarı. 10 yıllık bir üniversite kısa sürede bu kadar güzel başarılara imza atıyorsa ödüle layık olduğumuz manasına gelir.”

İGÜ, milli sporcularını ödüllendirdi

İGÜ, milli sporcularını ödüllendirdi

Bahri Şahin: “Başarıları sürdürebilir hale getireceğiz”

Bir üniversite bünyesinde bu kadar çok milli sporcunun olmasından dolayı gurur duyduklarını ifade eden Rektör Vekili Prof. Dr. Bahri Şahin, kendisinden önceki rektörlere üniversiteyi kısa sürede başarılı hale getirdikleri için teşekkürlerini iletti. “Bundan sonra da başarı bayrağını daha yükseklere taşımak için gayret edeceğiz” diye sözlerine devam eden Şahin, “Başarılarımızı sürdürebilir hale nasıl getirebiliriz esasında buna odaklanacağız. Milli takıma girmek bile büyük bir başarı. Bizde marifet iltifata tabi olduğundan bugün de gençlerimizi ödüllendireceğiz. Benim tarzım koltukta rektörlük değil sahada rektörlük yapmak. Daha önceden de görev yaptığım öbür üniversitelerde olduğu gibi sporcu gençlerimizle nasıl birebir ilgileniyorsam gene aynı biçimde ilgilenmeye problemlerini dinlemeye devam edeceğim. Başarılarına başarı katmaları için de desteklerimizi artıracağız” şeklinde konuştu.

İGÜ, milli sporcularını ödüllendirdi

Ayşe Begüm Onbaşı: “Tekrar şampiyon olursam bir ilk olacak”

Kendi üniversitesi tarafından ödüllendirildiği için çok sevindiğini dile getiren milli cimnastikçi Ayşe Begüm Onbaşı ise öte yandan 1 ay sonra gerçekleşecek olan dünya şampiyonluğu için hedefleri konusunda çok çalıştıklarını belirtti. Onbaşı, “Önümüzde tam bir ay sonra bugün finallerde yarışıyor olacağım. Dünya şampiyonasında tekler kategorisinde yarışıyorum. Eğer bu turnuvayı da kazanırsak, cimnastik tarihinde ilk kez iki kez üst üste aerobik cimnastikte altın madalya alan sporcu ve kadın sporcu olacağım. Bunun apayrı bir heyecanı var. Şansımız da çok yüksek. Çalışmalarımız çok sıkı sürüyor, 10-12 saatlik antrenmanlar içerisindeyiz” dedi.

İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Prof. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu ve İBB Gençlik ve Spor Müdürü İlker Öztürk’ün de katılım sağladığı etkinlikte açılış konuşmalarının sonrasında ‘Şampiyonlar İGÜ’den Çıkar’ başlığı altında üniversite tarafından hazırlanan özel bir video da izlenildi. Tören, öğrencilere ödüllerinin takdim edilmesi ile sona erdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.