adplus-dvertising

İETT’ye Yeni Genel Müdür Atandı

Geçtiğimiz günlerde görevinden profesyonel bir yönetim anlayışı bulamadığım diyerek istifa eden eski İETT Genel Müdürü Ahmet Bağış yerine Hamdi Alper Kolukısa atandı.
Takip et
İETT’ye Yeni Genel Müdür Atandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ahmet Bağış’ın sosyal medya üzerinden paylaştığı açıklama ile istifa ettiği İETT’de genel müdürlük koltuğuna kimin oturacağı bekleniyordu. 4 Eylül’de istifa eden Bağış yerine bu göreve Hamdi Alper Kolukısa atandı.

Ekrem İmamoğlu İBB Başkanı olduktan sonra görevinden almadığı Ahmet Bağış istifası verince, İmamoğlu’nun kararı ile Hamdi Alper Kolukısa’nın yeni İETT Genel Müdürü olduğu meclis toplantısında belirlendi.

İETT’NİN YENİ MÜDÜRÜ KİMDİR?

1979 yılında Tokat’ın Zile ilçesinde doğan Hamdi Ahmet Kolukısa üniversiteden mezun olduktan sonra, Türk Silahlı Kuvvetlerinin açtığı sınavı kazarak 2004 yılında Kara Harp Okulu’ndan teğmen rütbesi ile mezun oldu.

Jandarma Genel Komutanlığında teğmen, üsteğmen ve yüzbaşı rütbeleri ile görev yaptı. Muğla Valiliği İl Trafik Komisyonu Üyeliğinde 5 yıl görev alan Kolukısa, 2014-2019 yılları arasında Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı görevini yürüttü. Türkiye Belediyeler Birliği Ulaşım Komisyonu Üyesi de olan İETT’nin yeni genel müdürü, Türkiye Belediyeler Birliği UKOME ve Mevzuat Komisyonu Başkanlığı görevini de üstlenmekte.

Hamdi Alper Kolukısa’nın ayrıca, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından sınavla verilen ‘Ulaşım Üst Düzey Yönetici’ belgesi bulunuyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.