Ida Kasırgası’nın vurduğu ABD’de ölü sayısı artıyor!

ABD’de Ida Kasırgası’nın vurduğu Louisiana eyaletinde yaşamını yitirenlerin sayısı arttı. Yapılan son açıklamaya göre cansız bedenine ulaşılanların sayısı 26 kişi olarak açıklandı.
Takip et
Ida Kasırgası’nın vurduğu ABD’de ölü sayısı artıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Eyaletin New Orleans şehri sağlık yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Ida Kasırgası dolayısıyla bölgede yaşamını yitirenlerin sayısının 11 kişi daha artarak 26’ta yükseldiği söylendi.

Yeni ölümlerinin çoğunun, elektrik başta olmak üzere hala birçok temel ihtiyaçtan mahrum kalan ve aşırı sıcağa dayanamayan yaşlılar arasında meydana geldiği kaydedildi.

ELEKTRİKLER VERİLMİYOR, OKULLARDA EĞİTİM DURDU

Kasırgadan iki gün sonra uygulanmaya başlanan 20.00 – 06.00 arası sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı ifade edilirken Louisiana genelinde ortalama 342 bin insanın hala elektrikten yoksun olduğu, okulları tahrip olan 250 bin öğrencinin de sınıflara dönemediği bilgisi paylaşıldı.

Kategori 4 şiddetindeki İda Kasırgası’nın 29 Ağustos’ta 240 kilometreden fazla hızla vurduğu Louisiana eyaleti ile Mississippi ve Alabama’da ilk belirlemelere göre 4 kişi ölmüş, ilerleyen günlerde bu rakam 15’e yükselmişti.

ELEKTRİK VERİLMESİ 3 HAFTAYI BULABİLİR

Bölgede binlerce kişinin evi tahrip olurken kasırgadan en fazla etkilenen Louisiana eyaletinde bazı bölgelere tekrardan elektrik verilmesinin 3 hafta sürebileceği açıklanmıştı.

Kuzeye ilerlerken yavaşlayan ve tropikal fırtınaya dönüşen kasırganın neden olduğu yağışlar sebebiyle kuzeydoğu eyaletlerinde en az 50 kişi yaşamını yitirmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.