İçişleri Bakanlığı’ndan yeni kısıtlama açıklaması

İçişleri Bakanlığı, ’15-22 Mart tarihleri arasında sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 22 bin 810 kişiye adli ya da idari işlem uygulanmıştır.’ açıklamasında bulundu.
Takip et
İçişleri Bakanlığı’ndan yeni kısıtlama açıklaması
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Covid-19 salgınıyla mücadelede kontrollü normalleşme döneminde olunduğu hatırlatıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

”Bu dönemde illerimiz vaka sayılarına göre düşük, orta, yüksek ve çok yüksek biçiminde risk gruplarına ayrılarak önlemler bu seviye gruplarına göre tespit edilmiştir. Yeni süreçte ülke genelinde hafta içi sokağa çıkma kısıtlaması 21.00-05.00 saatleri arasında devam etmektedir.

Hafta sonlarında ise; düşük ve orta risk grubunda yer verilen illerimizde sokağa çıkma kısıtlaması, hafta içinde olduğu gibi 21.00-05.00 saatleri arasında,

Yüksek ve çok yüksek risk grubundaki illerimizde ise, Cuma 21.00-Cumartesi 05.00 saatleri arasıyla Cumartesi 21.00’den başlayıp Pazar günün hepsini kapsayıp Pazartesi günü saat 05.00’de bitecek biçimde uygulanmaktadır.

Bu kapsamda 15-22 Mart tarihleri arasında sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 22 bin 810 kişiye adli ya da idari işlem uygulanmıştır.

Salgınla mücadelemiz sona erip, tam normalleşme sürecine geçinceye kadar temizlik, maske ve mesafe olmak üzere öbür kurallara uymayı sürdürmeliyiz. Aziz milletimize; bu süreçte göstermiş olduğu sabır, fedakârlık ve anlayıştan dolayı teşekkür ediyoruz.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.