adplus-dvertising

İçişleri Bakanlığı’ndan, ülke genelinde “Güvenli Eğitim Uygulaması”

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığına bağlı birimler tarafından “Güvenli Eğitim Uygulaması’’ yapıldı.
Takip et
İçişleri Bakanlığı’ndan, ülke genelinde “Güvenli Eğitim Uygulaması”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığına bağlı birimler tarafından düzenlenen “Güvenli Eğitim Uygulaması” ile mevcut huzur ve güven ortamının devamını temin etmek, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite çağındaki çocuk ve gençleri her türlü suçtan uzak tutmak, korumak, öğrencilerin eğitim ve öğretimlerini daha güvenli ortamlarda sürdürmelerini temin etmek, okullar çevresinde bulunan umuma açık yerleri denetlemek, çocukların dilendirilmesini engellemek, aranan şahısları yakalamak ve suç unsurlarını ele geçirmek amaçlandı. Ülke genelinde eş zamanlı olarak 19 bin 365 karma ekip ile 61 bin 45 emniyet ve jandarma personelinin katılımı ile yapılan uygulamalarda 18 bin 28 okul servis aracı denetlendi.

İçişleri Bakanlığı’ndan, ülke genelinde “Güvenli Eğitim Uygulaması”

245 tane “Emniyet Kemeri Takmamak”, 236 tane “Araç Muayenesi Yaptırmamak”, 68 tane “Okul Servis Araçları Yönetmeliğine Uymamak”, 40 tane “Fazla Yolcu Taşımak” ihlalleri başta olmak üzere toplam bin 501 araç ve şoförüne cezai işlem uygulandı. Eksikliği belirlenen 293 okul servis aracı trafikten men edilirken 11 şoförün belgesi geri alındı.

23 bin 389 okul çevresi başta olmak üzere ülke genelinde 32 bin 252 umuma açık yer kahvehaneler, kıraathaneler, kafeler, internet ve oyun salonları, iddia ve ganyan bayileri, içkili yerler vb., park ve bahçeler, metruk binalar, çakmak gazı ile tiner gibi uçucu madde, alkol ve özellikle açık/paket olarak tütün mamulleri satışı yapılan yerler denetlendi. 24 işyeri hakkında idari işlem yapıldı. Umuma açık yerlerde bulunan 307 bin 568 şahıs sorgulandı. Uygulamada 29 uyuşturucu suçları, 12 cinsel suçlar, 36 yaralama, 39 hırsızlık, 34 dolandırıcılık, 20 tehdit, 8 hakaret, 402 yoklama kaçağı-bakaya ve 160 öbür suçlardan olmak üzere toplam 740 aranan şahıs yakalandı ve 12 kayıp çocuk bulundu. 3 tane ruhsatsız tabanca, 1 tane ruhsatsız av tüfeği, 3 tane kurusıkı tabanca ile 4 tane kesici/delici alet elde edildi.

İçişleri Bakanlığı’ndan, ülke genelinde “Güvenli Eğitim Uygulaması”

Uygulamada öte yandan, 3 bin 167 gr esrar, 2 gr eroin, 10 gr sentetik uyuşturucu, 2 bin 915 paket kaçak sigara, 71 bin 200 tane doldurulmuş makaron, 30.6 kg. kıyılmış tütün ve 403 tane kaçak puro ele geçirildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.