İçişleri Bakanlığı’ndan 81 İle, Trafik Tedbiri Talimatı

2 Eylül itibariyle yeni eğitim yılına başlanması, Milli Eğitim Bakanlığı dahil bir çok bakanlığı harekete geçirdi. İçişleri Bakanlığı trafik tedbirlerini kapsayan talimatları 81 ilin valiliklerine gönderdi.

İçişleri Bakanlığı’ndan 81 İle, Trafik Tedbiri Talimatı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yeni eğitim yılının bugün itibariyle başlamasının ardından İçişleri  Bakanlığı trafikte, öğrencilerin ve tüm yurttaşların güvenliğinin üst düzeyde sağlanması için 81 ile trafik tedbiri talimatı gönderdi. 6 yaşını doldurmuş çocuklardan yaşlı bir çok vatandaşın günlük hayatta aktif kullanacağı trafiğin güvenli akışını sağlamak adına oluşturulan trafik tedbirlerinin uygulanması ve kontolü sağlanacak.

GÖNÜLLÜ ÖĞRETMEN, ÖĞRENCİ VE VELİLER OLACAK

Trafik tedbirlerinin başında, okul rehberlik servislerinin öğrencilerin servislerdeki konforunu ve güvenliği sağlayabilmeleri için servis kontrolünde yoğunlaşması ve bu konuda gönüllü öğretmenler, öğrenciler ve veliler ile çalışması var. Öğrencilerin servislerde güvenli bir şekilde yolculuk yapabilmeleri ve okul çıkışlarında güvenli ortamın sağlanması hususunda emniyet güçleri de konuyla yakından ilgilenecek.

Her okula, çıkış saatlerinde ve öncesinde öğrenci güvenliği için gönderilen görevli polis memurları da yine öğrencilerin okullara giriş ve çıkışlarında trafik güvenliğini sağlayacak.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.