İçişleri Bakanlığı Uyardı, Yola Çıkacaklar Dikkat!

Kurban Bayramı tatili için yola çıkacaklara İçişleri Bakanlığı'ndan uyarı geldi. İçişleri Bakanlığı trafik kazalarının önüne geçmek için sürücülere, hatırlatmalarda bulundu.

Yarın öğleden sonra itibari ile başlayacak olan bayram tatili dolayısıyla yola çıkacak vatandaşlara, İçişleri Bakanlığı’ndan tedbir uyarısı geldi. Her yıl onlarca insanın yaşamını yitirdiği bayram tatillerinde bu sene tedbirli olunması için uyarıda bulunan İçişleri Bakanlığı, özellikle emniyet kemeri ve hız limiti konuları üzerinde durdu.


EMNİYET KEMERİ UYARISI

İçişleri Bakanlığı’ndan sürücülere yapılan açıklamada, kazaların yüzde 90’ının sürücüden kaynaklı olduğu hatırlatılarak, kısa ve uzun mesafe farketmeksizin tüm yolcuların emniyet kemeri takması gerektiği ve yollarda yaya önceliğine dikkat edilmesi gerektiğinin üzerinde duruldu.

Açıklamada aynı zamanda, uykusuz ve yorgun yola çıkılmaması gerektiği ve her 2 saatte bir 10 dakika bile olsa mutlaka mola verilmesi gerektiği belirtildi. Tüm sürücülerin birbirine saygılı davrandığı ve trafik kurallarına istisnasız uyulduğu sürece, bu kuralların hayat kurtaracağı da vurgulandı.


Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı