İçişleri Bakanlığı Kıran-8 Sehi Ormanları Operasyonunun Başladığını Açıkladı

İçişleri Bakanlığı Bitlis-Siirt taraflarında Kıran-8 Sehi Ormanları operasyonunun başladığını açıkladı. Operasyona 3 bin 480 personel katılıyor.

Bitlis-Siirt illerinde Kıran-8 operasyonu başlatıldı. Operasyona, Jandarma Özel Harekat, Polis Özel Harekat ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 3 bin 480 personel katılıyor.

İçişleri Bakanlığı’nca, Bitlis-Siirt illerinde “Kıran-8 Sehi Ormanları” operasyonu başlatıldı.

Operasyona jandarma özel harekat, polis özel harekat ve güvenlik korucu timlerinden oluşan 3 bin 480 personel katılıyor.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Bitlis ve Siirt illerinde, bölücü terör örgütünün kış üslenmesine girmesini önlemek ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığınca ‘Kıran-8 Sehi Ormanları’ operasyonu başlatılmıştır. Bahse konu operasyonda, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığında görevli; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat, Polis Özel Harekat ve Güvenlik Korucuları timlerinden oluşan (3.480) personel [(232) operasyonel tim] görev almaktadır. Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen KIRAN Operasyonları, kararlı bir biçimde başarı ile devam etmektedir.” dendi.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı