İçişleri Bakanlığı: Bir haftada 79 bin 186 kişiye ceza kesildi!

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 3 ile 10 Mayıs arasında yasaklara uymadığı gerekçesiyle 79 bin 186 kişiye cezai işlem uygulandığı bildirildi.
Takip et
İçişleri Bakanlığı: Bir haftada 79 bin 186 kişiye ceza kesildi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İçişleri Bakanlığı’dan gelen açıklama şu şekilde:

Bir senesi aşkın süredir dünyada ve ülkemizde görülen Covid-19 salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından yarattığı riski yönetme ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma maksadıyla, temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra yaşamın her alanına yönelik uyulması gereken tedbirler tespit edilerek, uygulamaya geçirilmiştir.

Salgının seyrini kontrol altında tutulabilmek için alınan yeni önlemlerle beraber 29 Nisan Perşembe saat 19.00’da başlayan ve 17 Mayıs Pazartesi günü saat 05.00’te sona erecek “Tam Kapanma” uygulamasına geçilmiştir. Tam kapanma sürecinde alınan önlemlere vatandaşlarımız özveriyle büyük oranda uyum temin etmiştir.

Bütün uyarılara karşın alınan önlemlere uymayan vatandaşlarımıza ise adli ya da idari işlem uygulanmıştır. Bu kapsamda 03-10 Mayıs tarihleri arasında ülke genelinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 79 bin 186 kişiye adli ya da idari işlem düzenlenmiştir.

Hepimizin birbirimize karşı sorumlu olduğu salgınla mücadelede, normalleşme sürecine kadar temizlik, maske ve mesafe olmak üzere öbür bütün kurallara uymayı sürdürmeliyiz.

Aziz milletimize; bu süreçte göstermiş olduğu sabır, fedakârlık ve anlayıştan dolayı teşekkür ediyoruz.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.