İçişleri Bakanlığı: 5 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Van’ın Gevaş İlçesi kırsalında gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında İçişleri Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 5 teröristi etkisiz hale getirdiğini açıkladı. Bölgede operasyonların devam ettiği bilgisi verildi.

Diyarbakır’ın Kulp İlçesi’nde yaşanan terör saldırısı sonrasında operasyonlarına hız kesmeden devam eden Türk Silahlı Kuvvetleri, Van’ın Gevaş İlçesi kırsalında yeni bir operasyon gerçekleştirdi. Operasyona çok sayıda jandarma özel hareket personeli katıldı. Operasyonda 5 terörist etkisiz hale getirildi.

OPERASYONU JANDARMA ÖZEL HAREKAT TİMİ YAPTI

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gözdelerinden olan jandarma özel harekat timleri, başarılı bir operasyonun daha altına imza attı. Van’ın Gevaş İlçesi kırsalında düzenlenen operasyonlarda 5 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, ”Van’ın Gevaş İlçesi kırsalında yürütülen operasyonlar çerçevesinde 5 terörist etkisiz hale getirildi” denildi. Operasyonların devam edeceği bilgisine ulaşılırken, terörist unsurları barındıran hedeflerin de imha edildiği öğrenildi.

İçişleri Bakanlığı’nın, operasyonun detaylarını daha sonra açıklayacağı bilgisine ulaşılırken, bölgede bu operasyonları sürdürüleceği öğrenildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı