İçişleri Bakanı Soylu’dan koronavirüs açıklaması: Şehirlerarası seferler durabilir

Koronavirüs salgını nedeniyle hayatın yüzde 80 durduğunu söyleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tam izolasyonun gündemde olduğunu belirtip “Şehirlerarası seferler durabilir” dedi.

Bir TV kanalının gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan İçişeri Bakanı Süleyman Soylu, koronavirüs tedbirleri kapsamında Türkiye’de hayatın yüzde 80 durduğunu söyledi. Toplu taşıma ve şehir hareketliliğine ilişkin Doğu ve Güneydoğu Anadolu’dan alınan rakamlarda sıkıntı bulunduğunu, bunun giderilmesiyle daha iyi bir noktaya gelineceğini savunan Soylu, “Ancak özellikle Ankara, İstanbul gibi şehirlerde neredeyse şehir içe çekilmiş durumda” dedi.

“TAM İZOLASYON HER ZAMAN GÜNDEMİMİZDE”

“Sokağa çıkma yasağı gündemde mi, şu anki durum ile sokağa çıkma tedbiri arasındaki tedbirler ne olabilir?” sorusu üzerine Soylu, “Tam sosyal izolasyon her zaman bizim gündemimizde. Eğer bugünkü tedbirlerle karşı karşıya kaldığımız durumu karşılayamazsak elbette tedbirleri yükseltebiliriz. Önümüzde alacağımız, önereceğimiz tedbirler var” yanıtını verdi. Soylu, ihtiyaç halinde şehirlerarası otobüs seferlerinin durdurulabileceğini kaydetti.

AYM’YE TEPKİ

İçişleri Bakanı Soylu, sosyal medyada 2 bin 551 provokatif hesap tespit edildiğini, bunun 449’una işlem yapıldığını açıkladı. Bunların 70’inin FETÖ/PDY, PKK, DHKP-C bağlantılı ve yurt dışından yönetilen hesap olduğunu belirten Soylu, “Tabii burada Anayasa Mahkemesi’nin özgürlükçü aklı devreye girebilir her zaman olduğu gibi. Bize ‘Siz bunu yapamazsınız’ diyebilirler. Anayasa Mahkemesi’nin bazı verdiği kararlar Türkiye’ye ait kararlar değil, Norveç’e ait kararlar” diye konuştu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı