İçişleri Bakanı Soylu başkanlığında “Koronavirüs Değerlendirme” toplantısı yapıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamındaki denetim faaliyetlerinin artırılmasını, pazaryeri, AVM, toplu ulaşım araçları gibi yerlerdeki denetimlerin yoğunlaştırılmasını, cadde, sokak ve meydanlarda sigara içilmesini yasaklayan genelgeye tereddütsüz uyulmasını istedi.
Takip et
İçişleri Bakanı Soylu başkanlığında “Koronavirüs Değerlendirme” toplantısı yapıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İçişleri BakanıSoylubaşkanlığında 81 il valisi, il emniyet müdürleri, il jandarma komutanları vesahil güvenlik bölge komutanlarıile "Koronavirüs Değerlendirme"toplantısı yaptı.

Bakanlık Muhammed Fatih Safitürk Salonu'ndavideo konferans yöntemiyle yapılantoplantıya, Bakan Yardımcıları Muhterem İnce veTayyip Sabri Erdil, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Sahil Güvenlik Komutanı Tuğamiral Ahmet Kendir, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Ali Çardakçı, İller İdaresi Genel Müdürü Kürşat Kırbıyık ve bakanlık bürokratları katıldı.

Toplantıda illerde salgının seyri, salgının önlenmesine yönelik alınan son tedbirler, koronavirüs denetimleri ile güvenlik alanında dönemsel gelişmeler ele alındı.

Bakan Soylu,illerde denetim faaliyetlerinin 7/24 esasına göre hayatın her alanında artırılmasını, önümüzdeki süreçte özellikle pazaryeri, AVM, toplu ulaşım araçları gibi vatandaşların yoğun olduğu yerlerde denetimlerin yoğunlaştırılmasını, vatandaşların yoğun olarak bulunduğu cadde, sokak ve meydanlarda sigara içilmesini yasaklayan genelgeyetereddütsüz uyulmasını istedi.

Aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında, uygulamaya konulan "eylem planı"ile "koordinasyon planı"çerçevesinde 2020 yılı başından itibarenİçişleri Bakanlığınca alınan yeni tedbirler ve bu tedbirlerin sonuçlarını değerlendirenBakan Soylu, aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında hayata geçirilenKADES uygulaması ile ilgili illerde kadınlara bilgilendirici ve tanıtıcı faaliyetlerin artırılmasını,620 bin civarında olan uygulamayı indiren kişi sayısının bu yıl sonuna kadar 1 milyon hedefine ulaşmasını istedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.