adplus-dvertising

İçindeki öğrencilik aşkı bitmedi: 62 yaşında mezun oldu

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Lisans Tamamlama programında öğrenim gören 62 yaşındaki Adnan Coşkun, torunları yaşındaki öğrencilerle beraber mezuniyet sevinci yaşadı.
Takip et
İçindeki öğrencilik aşkı bitmedi: 62 yaşında mezun oldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Tokat’ın Erbağ ilçesi Velizade Kırımcalar Cami’nde imam hatip olarak görev yapan 62 yaşındaki Adnan Coşkun, 94 senesinde Erzincan’da İlahiyat Meslek Yüksek Okulundan mezun oldu. Coşkun, ön lisans programından mezun olmasının sonrasında uzun seneler lisans mezunu olma hayali kurdu. Lisans öğretimini tamamlamak isteyen Coşkun, SCÜ İLTAM programına başvurdu. Programa kabulünün sonrasında mezun olmaya hak kazanan Coşkun, 62 yaşında, torunu yaşındaki öğrencilerle beraber mezuniyet heyecanı yaşadı.

İçindeki öğrencilik aşkı bitmedi: 62 yaşında mezun oldu

Çocuklarımdan küçükler var”

Adnan Coşkun, çocuklarının yaşındaki öğrencilerle beraber mezun olduğunu söyleyerek, “Çocuklarımdan küçükler var. Çocuklarım da üniversite bitirdi. Benim yaşıma yakın olanlar da var ama bu vaziyet tarif edilemez bir duygu. Arkadaşlarla uzaktan bile olsa aramızda çok iyi bir enerji oluştu. İçimizdeki enerjiye sahip çıkmak gerekir, benim içimde hala talebelik aşkı var. Benim isteğim örgün okumaktı fakat beceremedim ama açıktan bitirdim. Örgün okurken görevime de devam etmekti aklımdaki fakat olmadı. Bundan sonra emekli de olsam örgün biçimde bir üniversite bitirmek istiyorum. En azından 2 senelik bir bölüm kazanayım ve o sıralara oturabileyim istiyorum” şeklinde konuştu.

“Arkadaşlarıma örnek oluyorum”

Coşkun kendi yaş grubundaki insanlara örnek olduğunu belirterek, “İçimdeki heyecan bitmedi, o heyecanı yaşamak istiyorum. Arkadaşlarıma örnek oluyorum, beni gördüklerinde saygı duyuyorlar. Ben de onlara teşekkür ediyorum. ‘Sen bize örnek oldun’ diyorlar. ‘Bu yaşta eğitime dahil oldun, devam ediyorsun, bizim daha da çok gayretli olmamız gerekir’ diyorlar. Herkesi teşvik etmiş oluyorum. İnsanın içinden gelmeli, mental sağlığı yerinde olmalı. Ben bitmişim dememeliler. İçimdeki o küçük çocuk büyümedi, onun kuvveti ile ben de bu şekilde devam ediyorum. İnşallah öbür kardeşlerimize örnek oluruz” şeklinde konuştu.

İçindeki öğrencilik aşkı bitmedi: 62 yaşında mezun oldu
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.