İçinde Hasta Varken Yandı!

Korkutan anlar dün kameralara yansıdı. Bir sağlık aracı ateşe kapıldı. İçindekiler alevlerin ortasında mahsur kaldı.

Korkunç olay Antalya’da yaşandı. Saat 17:00 sularında bir sağlık aracında yangın çıktı. Bir telefon üzerine hastaya müdahale etmeye gelen sağlık personelleri, daha sonra hastayı hastaneye kaldırmaya karar verdi. Hasta sağlık aracındayken oksijen tüpünden dumanlar yükselmeye başladı.

Çevredekilerin anında müdahale etmesiyle yangın kontrol altına alınabildi. Bu sırada hastayı ise personeller kurtarabildi. Hastayı kurtarabilmek adına ellerinin yanmasına izin veren personeller de ambulansla hastaneye kaldırıldı. Yangına maruz kalan sağlık aracı çalışamaz duruma geldi. Alevlerin kontrol altına alınmasının ardından ara ara ufak patlamalar devam etti.

KAHRAMAN HEMŞİRELER

Çevredeki insanlar yangını cep telefonlarıyla kaydetmekten geri kalmadı. Olay yerindeki görgü tanıklarından birisi, hemşirelerin kahramanlık örneği gösterdiklerini söyledi. Hemşirelerin ellerinin yanması pahasına hastayı hemen çıkardıklarını gördüğünü aktardı. Hastanın ve hemşirelerin durumunun iyi olduğu öğrenildi. Yangının neden çıktığı ise araştırılıyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı