adplus-dvertising

İbrahim Tatlıses’in konuşmasında söylediği bize cumhurbaşkanımız yeter gerisi te go ti çi go ti ne demek?

Türkücü İbrahim Tatlıses, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la birlikte Urfa'daki toplu açılış töreni'ne katıldı. Tatlıses ve Erdoğan'ın diyaloğu gündem oldu.
Takip et
İbrahim Tatlıses’in konuşmasında söylediği bize cumhurbaşkanımız yeter gerisi te go ti çi go ti ne demek?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Abide Kavşağı’nda düzenlenen Şanlıurfa Kuzeybatı Çevre Yolu, Abide Kavşağı İlave Köprü Viranşehir Pompaj Sulaması 1. ve 2. Kademe ile Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Toplu Açılış Töreni’ne katıldı.

Türkücü İbrahim Tatlıses de törene katılanlar arasında yerini aldı. ‘Haydi söyle’ şarkısını söyleyen Tatlıses, Erdoğan’, “Efendim çevre illerde okullar yapılıyor, üniversite getirdiniz. Orada bir cümle söylediniz, ‘Sevgili dostumun dediği gibi.. Oxford vardı da biz mi gelmedik? Ben sizin dostunuz muyum?” diye sordu.

Erdoğan bu sözlere, “Buraya bir Oxford kuralım” yanıtını verdi. Tatlıses ise bu sözlere, “Dostumuzsunuz” dedi

Şanlıurfa’daki açılışa katılan ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a olan sevgisini anlattı.

“Cumhurbaşkanımız nereye biz oraya”

Mikrofonu eline alan İbrahim Tatlıses, kalabalığa “Bize Cumhurbaşkanımız yeter gerisi te go ti çı go ti. Cumhurbaşkanımız nereye biz oraya. Son nefesime kadar da Cumhurbaşkanımızın yanındayım.” diyerek seslendi.

Birlikte şarkı söylediler

Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir şey söyleyeceğini belirten Tatlıses, “Ben sizin dostunuz muyum? Siz benim başımın tacısınız” diyerek “Haydi Söyle” şarkısını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da eşliğiyle söyledi.

Tatlıses: Bize Cumhurbaşkanımız yeter gerisi te go ti çi go ti 

Tatlıses, 2013 yılında yaptığı bir paylaşımda, Kürtçe “Te go ti çi go ti” kelimesinin anlamını “Sen dedin ne demedin anlamına gelir yani boş battal gibi bir şey” diyerek açıklamıştı. Ayrıca

İbrahim Tatlıses’in konuşmasında söylediği bize cumhurbaşkanımız yeter gerisi te go ti çi go ti ne demek?

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.