adplus-dvertising

İbrahim Tatlıses “çalışanlarına hakaret edip tehdit etti” iddiası!

İbrahim Tatlıses’i eski çalışanları dolandırdı. Müdür Fulya Akbay ve Özlem P. Tatlıses’in firma hesabından kiralık araç tahsis edip, eşini ve bebek bakıcısını firmada çalışıyor göstererek haksız kazanç elde etti. Bu olayların anlaşılması sonrasında çalışanlar hakkında, ‘Güveni kötüye kullanma’ suçundan 7 seneye kadar hapis istemiyle hukuk mücadelesi başlatıldı. Tatlıses'in ise zarar karşısında çalışanlarına tehditler savurduğu iddia edildi.
Takip et
İbrahim Tatlıses “çalışanlarına hakaret edip tehdit etti” iddiası!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İbrahim Tatlıses ve eski çalışanı arasında ipler gerildi. Tatlıses’in firmasında genel müdür olarak çalışan Fulya Akbay’ın Tatlıses’i dolandırdığı gün yüzüne çıktı.Bir denetim firmasının hazırladığı rapor sonrası ortaya çıkan olayda türkücünün danışmanlığını da yapan Akbay’ın kendi hesabına para geçirdiği gibi, eşini firmada çalışmış gibi gösterdiği ve firma üstünden kiralık araç tahsis ederek firma kaynaklarını suistimal ettiği söylendi.

Akbay’ın başka şahıslara ödeme yapmış gibi gösterip kestiği makbuzlarla hesabına 20 bin dolar geçirdiği aktarılan raporda, Akbay’ın bebeğin bakıcısı Emine Ö.’yü de firmada 21 ay sigortalı gösterip 57 bin lira zarara uğrattığı ve firma üstünden kendisine tahsis ettiği kiralık araç için de 28 bin lira ödediği belirlendi.

İbrahim Tatlıses “çalışanlarına hakaret edip tehdit etti” iddiası!

45 BİN LİRALIK ZARAR!

Raporda, başka bir çalışan Özlem P.’nin üçüncü şahıslara ödeme yapılmış gibi kestiği makbuzlarla hesabına ortalama milyon 192 bin lira geçirdiği ve eşi Ayhan P.’yi 13 ay boyunca firmada çalışmış gibi göstererek SSK işlemleriyle beraber şirketi 45 bin lira zarara uğrattığı yer aldı. Sabah’tan Dilek Yaman’ın haberine göre; raporda öte yandan Özlem P.’nin firma üstünden kendisine kiralık araç tahsis ettiği ve bu araca firma hesabından 28 bin lira ödediği anlatıldı.

İbrahim Tatlıses “çalışanlarına hakaret edip tehdit etti” iddiası!

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Hazırlanan raporun sonrasında Tatlıses suç duyurusunda bulundu. Dilekçede Özlem P. ve Fulya Akbay’ın resmi belgede sahtecilik suçu işlediğini, görevlerini kötüye kullandıklarını ve böylece şirketi dolandırdığını kaydedildi. Akbay hakkında ‘Hizmet sebebiyle güveni kötüye kullanma’ suçundan dava açıldı. 1 seneden 7 seneye kadar hapis ve 3 bin güne kadar adlî para cezası istenen Akbay, ilerleyen günlerde Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.

İbrahim Tatlıses “çalışanlarına hakaret edip tehdit etti” iddiası!

İBRAHİM TATLISES’TEN TEHDİT MESAJI

Taraflar arasındaki soruşturma devam ederken, Akbay geçtiğimiz günlerde İbrahim Tatlıses’in kendisini tehdit ettiğini söyleyerek şikâyetçi oldu. Tatlıses’in kendisine Whatsapp üstünden, “K..peler, şerefsizler, şuanda sizlerin kanını içsem ayran diyerek doyamam” diyerek mesaj attığını belirten Akbay’ın şikâyeti sonrası meşhur türkücü hakkında ‘Hakaret, Tehdit’ suçlarından dava açıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.