İbrahim Kalın’dan Bülent Arınç’a KHK Cevabı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Bülent Arınç'ın "KHK faciadır" açıklamasına cevap vererek, "KHK faciadır demek 15 Temmuz'u gölgelemektir"dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “KHK bir faciadır” diye açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Bülent Arınç’a yanıt verdi. Kalın, “KHK’lar durup dururken gündeme gelmedi. KHK faciadır demek 15 Temmuz’u gölgelemektir.” dedi.


“KHK FACİADIR DEMEK 15 TEMMUZ’U GÖLGELEMEKTİR”

İbrahim Kalın, Beştepe’de gerçekleştirilen Kabine Toplantısı ardından açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Bülent Arınç’ın “KHK faciadır” açıklamasına yanıt veren Kalın, “Bülent Bey’in açıklamaları kendi kişiler fikirleridir Yüksek istişari Kurulu’nun fikirleri değildir. KHK’lar mecbur hale gelmiş, o günün olağanüstü koşulları kapsamında hayata geçirilmiş bir uygulamadır. KHK’lar durup dururken gündeme gelmiş değildir. O gece ve ardından yaşadıklarımızı hepimiz hatırlıyoruz. Cumhurbaşkanımız ve ailesini öldürmeye kasıt amacıyla yola koyulanların Cumhurbaşkanımızın dirayeti ve halkımızın desteği ile boşa çıkardığını gördük. Bir terör örgütüne karşı hiçbir şey yapmayalım hiçbir devlet diyemezdi tabiki. Süreç içinde KHK’nın aldığı kararlar kapsamında mağdur olanlar varsa bununla alakalı mekanizmalar kuruldu, bunlarla alakalı sonuçlar alınmıştır, vazifeye iade edilenler oldu, edilmeyenler oldu. KHK ile hukuk zemininde neler olabilir bunun üstünde durulmuştur. KHK faciadır demek 15 Temmuz’u gölgelemektir” sözlerini kullandı.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı